george michael Fantasy

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku, ale jego muzyka i materiały wizualne zostały na zawsze. I właśnie z takich materiałów powstał utwór „Fantasy” wyprodukowany przez Nile Rodgers’a , a obecnie teledysk do niego, który ma teraz premierę.

GEORGE MICHAEL – FANTASY nowy teledysk to wspomnienie tego nietuzinkowego artysty jeszcze z czasów duetu Wham.

 

Na początku roku 2016 George Michael planował reedycję jednej z najsłynniejszych swoich płyt – „Listen Without Prejudice Vol.1” wraz z równie słynnym koncertem, który nigdy nie ukazał się na płycie : MTV Unplugged. Jedynym z pomysłów samego George’a na odświeżenie prawdziwej perły z tamtej epoki – kawałka „Fantasy” wydanego jedynie, jako b-side singla „Freedom! ’90” – była współpraca z Nilem Rodgersem (liderem grupy Chic i współtwórcą największych hitów Davida Bowie, Madonny czy Daft Punk), który jako jedyny producent na świecie „mógł tchnąć w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż utwór już w sobie miał”. Choć prace nad wznowieniem całego wydawnictwa przerwała tragiczna śmierć Michaela w grudniu 2016 roku, nowa wersja „Fantasy” jest naturalnym singlem promującym całe wydawnictwo.

 

GEORGE MICHAEL - FANTASY listen without prejustice album
george michael listen without prejustice

„Listen Without Prejudice Vol 1” to drugi w karierze solowy album George’a Michaela z 1990 roku, na którym znalazły sie takie przeboje jak wspomniany „Freedom! ’90”, „Praying For Time”, „Waiting For That Day” czy „Cowboys and Angels” – teraz specjalnie zmasterowane na potrzeby niniejszej reedycji. Koncert MTV Unplugged z 1996 zawiera największe hity Wham! oraz piosenki z albumów Faith, Listen Without Prejudice Vol. 1 oraz Older.

George Michael sprzedał do tej pory 120 milionów płyt i na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych wokalistów muzyki pop na świecie.
Reedycja ” Listen Without Prejudice Vol.1″ ukazuje się w sprzedaży cyfrowej oraz na nośnikach fizycznych  – 2CD, w specjalnym boxie 3CD+DVD oraz na płycie winylowej.

Przypomnijmy, że 1 listopada będzie można zobaczyć interesujący film dokumentalny o Georgu Michaelu. Zobacz więcej na ten temat w innym naszym artykule.