Happy Children w ciekawej wersji PAS. Przypominamy oryginał.

happy children p lion paS

Coverów wcale nie brakuje, dlatego staramy się tylko skupiać na tych ciekawszych. oto jeden taki, doskonale wam znany hit P.Lion z czasów Italo Disco “Happy Children”, który nagrali obecnie PAS feat. Calvin.S

 

 

Ta całkiem miło brzmiąca nowa wersja hitu Italo Disco w ciągu kilku dni od premiery zyskała już dość wysokie oceny DJ’ów, bo na poziomie 4,00 (max 5). Utwór wyprodukował włoski label DWA, którego właścicielem jest nikt inny jak Roberto Zanetti aka Savage. Kto wie, może pod pseudonimem PAS ukrywa się właśnie On? Z kolei Calvin.S to mało znany wokalista, który dość mocno udziela się na różnych forach dla artystów i na pewno go jeszcze usłyszymy. A póki co delektujmy się “Happy Children“. Kiedyś – P.Lion.

 

Jak dla nas wersja na plus, ale ciekawie brzmi porównanie z oryginałem, które jednak po latach trąci przysłowiową myszka. I może to jest dobry powód, aby odświeżać takie “staruchy”.

Zobaczcie!

O oryginale

P. Lion (Pietro Paolo Pelandi) to włoski kompozytor i autor, który pojawił się na rynku muzyki tanecznej w latach osiemdziesiątych.

happy children p lion paSBardzo znany we Włoszech, międzynarodową sławę zdobył dwoma hitami „Happy Children” (1983, wyprodukowany przez Davide Zambelli z zespołu Scotch ) i „Dream” (1984).

Ten ostatni był sporym hitem francuskiej listy przebojów telewizyjnych i radiowych Top 50 w latach 1984-93, a „Happy Children” został zremiksowany i stał się znów hitem francuskiej listy Top 50 we Francji w 2000 roku.

Po swoim pierwszym albumie P. Lion podpisał kontrakt z mediolańską wytwórnią Discomagic Records , wówczas największą wytwórnią taneczną we Włoszech. Tam wyprodukował własne single, takie jak „Believe Me” i „Under The Moon” z Durium.

W 1995 roku wydał album „A Step In The Right Way” we współpracy z FMA i wydawcą Allione. Współpracuje jako aranżer przy niektórych produkcjach, takich jak Betty Villani czy Tony Sheridan .

Zobacz album Savage “Love & Rain