“Hymn Łamiący serca” i może tak będzie, bo ekipa dobrała się mocna: Galantis, David Guetta i Little Mix. 1. Co z tego wyszło? Kolejne pytanie brzmi: 2. czy za tydzień David Guetta wyda kolejną premierę … z kimś innym?

 

Odpowiadając na pytanie nr 1; w “Heartbreak Anthem” mamy lekki kawałek vocal House z wokalami dziewczyn z Little Mix. Wszystko perfekcyjne, tylko czy tu jest to “coś”? Póki co, nie słyszymy nic wyjątkowego, ale słyszymy bardzo dobry kawałek do tańca. Odpowiedź na pytanie 2 brzmi: Tak, pojawi się D.Guetta w towarzystwie Master KG i Akon’a.

 

Historia Galantis sięga 2009 roku. Pracując jako Bloodshy, Karlsson współpracował z takimi gwiazdami jak Madonna, Kylie Minogue, Katy Perry czy z Britney Spears przy hicie “Toxic”.

Galantis heartbreak anthem
Galantis (Katharina-N?ss)

Zamiłowanie do kooperacji doprowadziło do powołania projektu Galantis, który zadebiutował na żywo podczas festiwalu Coachella w 2014 roku. W kolejnych latach okazał się jednym z najbardziej dynamicznych i rozchwytywanych wykonawców koncertowych.

David Guetta jest nie tylko wprawionym DJ-em, ale i niezwykle płodnym studyjnym artystą. Dowodzi to współpraca z takimi gwiazdami jak Madonna, Rihanna, Lady Gaga, Snoop Dogg, Martin Garrix, Usher…

Siódmy album Davida, “7”, wypełniły popowe hity zrealizowane w współpracy z takimi artystami jak Justin Bieber, Sia, Anne-Marie, Jason Derulo, Nicki Minaj, Willy William czy J Balvin i Bebe Rexha.

Heartbreak anthem Galantis guetta little mix
David Guetta (w środku), Galantis (po bokach), Little Mix (na górze) (fot. Warner Music)

Drugi krążek podwójnego wydawnictwa wypełniły undegroundowe taneczne numery, nagrane przez Guettę pod pseudonimem Jack Back.

Ze swymi osiągnięciami, David Guetta jest kimś więcej niż tylko DJ-em i producentem. Dzięki niemu muzyka taneczna trafiła do mainstreamu, połączyła się z nurtem urban, elektroniką i pop.

Gdyby tego było mało, udaje mu się pozostać na topie przez kolejne dekady.

Little Mix mogą poszczycić się 60 milionami sprzedanych płyt, 10 miliardami streamów i 5 miliardami odsłon klipów na YouTube. Dodatkowo mają 5 platynowych płyt, 5 przebojów numer 1 w Wielkiej Brytanii.

Sprzedały ponad 2 miliony biletów na swoje koncerty. Krótko mówiąc, Little Mix to jeden z największych girl bandów na świecie. Ich ostatni album “Confetti” trafił do top 5 listy sprzedaży i wylansował hit “Sweet Melody”.

Vevo wyróżniło Little Mix jako Najchętniej oglądany brytyjski zespół 2020 roku. Little Mix są uznane jako Najlepiej sprzedający się żeński zespół w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku Little Mix przeszły do historii jako pierwszy od 43 lat girl band. Zdobył on nagrodę BRIT w kategorii Najlepszy Brytyjski Zespół.

Heartbreak Anthem … niech łamie serca na parkietach, które powinny się otworzyć niebawem …