Hity półrocza 2019 Disco Dance

Hity półrocza 2019 Disco Dance – długo się zbierałem do podsumowania, ale wygrała moja ciekawość. A skoro już poświęciłem chwilę, aby to zrobić to chętnie podzielę się garścią statystyk.

 

 

 

Być może część z Was, drodzy czytelnicy, będzie się zastanawiała nad tytułem mojego artykułu. A odpowiedź na wszelkie rodzące się w Waszych głowach pytania jest bardzo prosta.

Hity półrocza 2019 Disco Dance. Po wygenerowaniu raportu z najchętniej pobieranymi utworami okazało się, że najchętniej pobieranym utworem był singel zespołu Piękni i Młodzi. To właśnie jedyny w tym roku numer od tego łomżyńskiego trio zatytułowany “Nie mów że” okazał się tym najpopularniejszym.

 

Zatem pierwsza część tytułu można powiedzieć, że jest “odhaczona”. Jeden singel, ale wykonany bardzo dobrze zagwarantował 1. miejsce trakcie I półrocza 2019.
Ale o co temu redaktorowi Sikorze chodzi w drugiej części?

No to już Wam odpowiadam :))

Jeśli powiedziałbym teraz MIŁYPAN to pewnie usłyszałbym kilka tytułów, z którym kojarzony jest ten młody artysta. I to właśnie on, a właściwie jego produkcje (a w tym roku były trzy, a czwarta właśnie ma premierę) zajęły bardzo wysokie miejsca w podsumowaniu I półrocza 2019.

 

Najwyżej z nich zameldował się singel “Melanż”, który w ilości pobrań nie wiele ustąpił będącym dłużej na rynku zespołom z tzw. “czołówki. I tu można zadać sobie pytanie – czy to efekt popularności pierwszego utworu “Królowa”? Czy może właśnie taki styl robienia muzyki tanecznej jest oczekiwany przez jej fanów?

 

Hity półrocza 2019 Disco Dance. Równie popularne okazały się produkcje od damskiego trio spod znaku “zielonej gwiazdy” – czyli formacji Top Girls.

W trakcie I półrocza 2019 dziewczyny nie próżnowały, co jakiś czas ciesząc fanów swoimi nowościami, po które DJ-e sięgali z przyjemnością.

I ponownie mamy tutaj przykład młodej, chociaż posiadającej już jakiś sceniczny staż, grupy. Pamiętam jak zespół nagrywał swoje pierwsze produkcje i jak bardzo liczono, że to będzie muzyczny “strzał w 10”. No i w efekcie tak się stało.

 

 

Ale jeśli czytają nas teraz fani muzyki dance – to dobra informacja dla nich.

Od trzech lat na rynku bardzo mocno działa duet producentów DANCE 2 DISCO. Artur i Marcin to również połączenia młodości i doświadczenia – co sprawia, że utwory, do których stworzyli aranże czy remixy w mgnieniu oka stają się hitami.
Z ich wspólnej zabawy muzyką zrodził się pomysł zrobienia krótkiego “Megamix #1”, w którym ukryli kilka przebojów muzyki disco polo i dance w zupełnie nowym brzmieniu.

Jaki jest morał tej historii? Dwa z tym utworów meldują się na górze naszego podsumowania I półrocza 2019. Przebój grupy D-Bomb “O Ela Ela” i formacji Boys “Biba” to najwyżej notowane remixy, który opuściły studio tych dwóch sympatycznych gentlemanów.

Hity półrocza 2019 Disco Dance. O tym, że covery stały się bardzo popularne przekonała się także inna, młoda grupa na scenie muzyki disco/dance.

Mowa oczywiście o dwóch doświadczonych muzykach, którzy połączyli swoje siły i stworzyli projekt JUST IN TIME. Arek Sosnowski i Grzesiek Kraszewski to doskonale znane postacie dla fanów muzyki disco polo. Ale obaj marzyli, aby zrobić coś, co pozwoli im pokazać swoją wszechstronność.

Tak zrodził się pierwszy z ich wspólnych coverów – “Naj story”, który w latach 80-tych wykonywała popularna wówczas grupa PAPA DANCE.

 

Oprócz wyżej wspomnianego utworu, w trakcie I półrocza 2019, dwa inne zameldowały swoją obecność bardzo wysoko w naszym podsumowaniu. Są nimi “Mówili na nią słońce” i “Zakazany owoc”. Aż sam jestem ciekaw co po takim starcie przyniesie nam druga połowa tego roku 🙂

 

Hity półrocza 2019 Disco Dance – statystyki dopowiedzą resztę.

Zatem zgodnie z obietnicą poniżej przedstawiam tabelę z najpopularniejszymi przebojami I półrocza 2019. Wszystkim artystom gratulujemy wysokich wyników – to pokazuje, że ten rodzaj muzyki jest nadal popularny i poszukiwany przez DJ-ów.

To także informacja dla młodych formacji muzyki disco/dance, że nie należy się poddawać po pierwszej “porażce”, tylko konsekwentnie pracować nad kolejnymi produkcjami. Bo nie zna nikt dnia ani godziny, kiedy jakiś taneczny numer zamelduje swoją obecność w takim podsumowaniu.

 

TOP50 najpopularniejszych singli disco/dance serwisu Digital DJ I półrocza 2019
TOP50 najpopularniejszych singli disco/dance serwisu Digital DJ czyli Hity półrocza 2019 Disco Dance

Wszystkie nagrania znajdziecie w naszym serwisie dla DJ-ów z najlepszymi tanecznymi hitami disco/dance – www.digitalDJ.pl