Tungevaag raban take me away

Utwory o nie skomplikowanej melodii i aranżu – takie założenie towarzyszy poszukiwaniu najciekawszych utworów „pop/dance”. Czysty gatunek „Dance” przeszedł już w zasadzie do lamusa. Nowe trendy to mieszanie różnej muzy. Tym razem mamy trochę pop rocka, house mieszanego na różne sposoby i ciągle jeszcze funkcjonujący rytm reggaeton. Oto Tungevaag x Raaban ft. Victor Crone, Pep x Rush, Twenty One Pilots Pilots, Kris Kross Amsterdam ft. Nielson.

 

Gwizdają, gwizdają, … tak, w końcu lato. Taki oto mamy atrybut w tzw. muzyce na lato. Utwór „Take me away” jest dość uniwersalny, bo jeśłi posłuchacie go w całości zobaczycie, że może przydać się nawet na … wesele. Oto Tungevaag i Raaban.

 

Norweski duet producencki Tungevaag & Raaban (Martin Tungevaag, Robbin Söderlund) znamy już doskonale, ale ten kawałek może być ich najlepszym strzałem. Przypomina nieco typową szwedzką szkołę kompozytorską z lat 90-tych.  Wokalista Victor Crone reperezentował Estonię na Festiwal Eurowizji 2019.

 

 

Kolejny kawałek z gwizdaniem z pogranicza dance, house, ale z bardzo prostą, wpadającą  w ucho melodią. Znani nam z dużo mocniejszej muzy Pep & Rash (Jesse van de Ketterij, Rachid El Uarichi) postawili tym razem na typowo letni klimat w „Gold Rush”. Towarzyszą im niejaki Nømad oraz holenderska wokalistka PollyAnna (Britt Pols).

 

 

Twenty One Pilots opublikowali utwór „The Hype” co prawda nie taki szybki jaki przystoi tanecznemu kawałkowi (87 BPM), ale trudno odmówić mu tanecznego feelingu. Przemawia za tym choćby mocno wybita stopa. Ten pop-rockowy kawałek z łątwo wpadającą w ucho melodia warty jest Waszego wysłuchania.

 

 

Holenderskie trio Kris Kross Amsterdam (Sander Huisman, Jordy Huisman i Yuki Kempees) robią najczęściej fajną lekką muzę. „Najlepiej do tej pory sprzedał się im „Whenever” z Connor Maynard, ale u nas bardzo dobrze DJ’e przyjęli kawałek „Vamonos”. Ten nowy kawałek o połamanym holenderskim tytule (chyba?) „Ik Sta Jou Beter” kontynuuje takie lekkie reggeaton’owe podejście do muzy.

 

Na co szczególnie zwracamy uwagę?

Tungevaag & Raaban ft. Victor Crone „Take me away”.