I Don’t Want You riton raye

Tym razem już nie z Mufasą, Hypeman’em i Dopamine, ale z bardzo rozchwytywaną ostatnio RAYE. „I Don’t Want You” jest jednak podobna do „Friday” z pewnego zasadniczego powodu.

 

Ten powód jest bardzo prosty. Riton korzysta tu z recepty, która obecnie jest trendy. Po prostu sampluje sprawdzony kawałek i dopisuje do niego swoje. W „I Don’t Want You” sampluje doskonale znany wam „Gotta Let You Go”, który zresztą całkiem niedawno był odświeżany.

 

To nam się podoba, bo czuć tu „powiew” brzmienia House lat 90-tych. Henry Smithson aka Riton wie co robi i celkowo nie wchodzi w popularny (czy już nie za wiele go?) UK House.

Właściwie gdyby nie wypasiona stopa, można by powiedzieć, że to zostało wyprodukowane dawno temu. To „dawno temu” było dokładnie w 1994 roku, bo wtedy został wydany utwór „Gotta let you go”, który firmowała wokalistka Dominica. Zauważcie też jak brzmi grający bas. Toż to słynna linia wymyślona przez DJ’a i producenta z Niemiec. To DJ Tonka.

Ale producent nie idzie na łatwiznę i nie robi tzw. coveru. On bierze tylko część linii melodycznej hitu z lat 90-tych i dopisuje do niego, wraz z RAYE, nową linię mielodyczną i słowa.

Oto co mówią.

RAYE

  • „Napisałam tę piosenkę w dniu, w którym stałam się niezależna. Nie pisałam przez długi czas, więc było to po prostu naprawdę euforyczne. Dostałam bit od Ritona i od razu wiedziałam, dokąd chcę go zabrać. To singiel o wzmocnieniu się przed tymi, którzy odmawiają ci miłości, na którą zasługujesz. Zmienia twoją energię i pomaga ci odzyskać wewnętrzną moc”.

Riton 

  • „Ponowne oglądanie ludzi grających na festiwalach i w nocnych klubach jest niesamowite. Dlatego stworzyłem tę mieszankę, aby ludzie byli jeszcze bardziej podekscytowani powrotem do normalnego życia”.

 

Riton

został nominowany do nagrody Grammy „Rinse & Repeat”, za „ Turn Me On ”, który zebrał ponad 300 milionów streamów i oczywiście za „ Friday ”. Był także współproducentem singla Dua Lipy i Silk City „Electricity”, który zdobył nagrodę Grammy za „Najlepsze nagranie taneczne”, udowadniając tym, że potrafi nieustannie odkrywać siebie na nowo – nawet na stale rosnącym, zatłoczonym rynku.

Jest też indywidualistą, który utorował sobie wyjątkową ścieżkę obok najlepszych artystów muzyki tanecznej. Jego wpływ na kulturę klubową jest ogromny, sięgający dekad wstecz w niezliczonych dźwiękach i scenach, łącząc electroclash i electro-house, brytyjski bas i hip – house oraz nadając muzyce klubowej nową osobowość.

 

RAYE

jest twórczynią wielu hitów, uznaną autorką piosenek i nagradzaną artystką, która zgromadziła ponad 1,4 miliarda streamów na Spotify. Ma na swoim koncie podwójne platynowe, trzykrotnie platynowe, dwa złote i pięć srebrnych singli i jest bezsprzecznie jedną z najlepszych współczesnych autorek tekstów w Wielkiej Brytanii.

Napisała piosenki dla artystów takich jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK i Jessie Reyez,. Współpracowała z największymi na świecie autorami tekstów i producentami takimi jak David Guetta, Diplo, Bloodpop, Andrew Watt, Jin Jin, Kamille, Julia Michaels, Fraser T Smith, Fred Ball i Justin Trantor.  Ostatnio słyszeliśmy ją w „Call on Me„.