call on me raye

„Call on me” to tytuł, który wiele osób skojarzy z klasykiem Erica Prydza, ale w tym przypadku to tylko zbieżność tytułów. Nowy utwór RAYE bardzo nam się podoba!

 

RAYE w miesiąca na miesiąc zwiększa swoja popularność! Niebawem będzie w czołówce światowych wokalistek! Kojarzycie ją głównie z „BED„, ale o tym niżej. Oto Jej premierowy kawałek „Call on me”, który naszym zdaniem ma szanse na popularność podobną do wspomnianego hitu Joel Corry i Davida Guetty.

RAYE prezentuje nowy utwór skazany na podbój list przebojów – „Call On Me”. Producentem kawałka jest Billen Ted.

Jak wspomina RAYE:
Napisałam „Call On Me” w dniu, w którym moja siostra przechodziła przez coś bardzo intensywnego i patrzenie na jej cierpienie naprawdę złamało mi serce. Najprościej mówiąc, ten utwór jest dla niej. W tekście jest apel, że jeśli nie czujesz się dobrze, zadzwoń, a będę do dyspozycji, pozwolę wszystko naprawić i zaopiekuję się tobą.

 

Więcej o niej

W ciągu ostatnich miesięcy RAYE zanotowała dwa hity w Top 5 UK: „Bed” z Joelem Corrym oraz „Secrets” z DJ Regard – ten utwór był nominowany też do 2021 BRIT Award w kategorii Najlepszy singiel brytyjski.

JOEL CORRY RAYE BED DAVID GUETTA 1280 x 720 „Bed” spędziło dziewięć tygodni w Top 10 i ma już status srebrnej płyty. „Tequila” z Jaxem Jonesem i Martinem Solvegiem zanotowała ponad 126 mln streamów i status złota w UK, a „Regardless” ft. Rudimental ma ponad 80 mln streamów na całym świecie oraz sukcesy na listach przebojów w wielu krajach, w tym w Polsce.
RAYE znajduje się obecnie w Top 130 najpopularniejszych artystów na świecie w Spotify, a miesięcznie może liczyć na ponad 22 mln słuchaczy. Cały dotychczasowy katalog artystki to ponad 1,4 miliarda odsłuchów. RAYE ma na koncie podwójną platynę, trzy platyny, dwa złote i pięć srebrnych singli.
Napisane przez nią hity dla innych gwiazd mają łącznie ponad 3 miliardy streamów, co sprawia, że RAYE jest jedną z najbardziej rozchwytywanych songwriterek w UK.
Raye

Pisała dla takich gwiazd jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK i Jessie Reyez, pracowała też z największymi songwriterami i producentami, w tym m.in. takimi jak David Guetta czy Diplo

W 2019 otrzymała The BMI Impact Award za „przełomowy artyzm, kreatywną wizję i wpływ na kształtowanie przyszłości muzyki”.
W 2017 zajęła 3. miejsce w BBC Sound of, rok późnej otrzymała nominację do BRIT za utwór nagrany z Jaxem Jonesem. RAYE ma na koncie współpracę m.in. z marką Converse. Supportowała takie gwiazdy jak Khalid, Jess Glynne, Rita Ora i Halsey.