i love the nightlife mitch b alicia bridges mazzoli martina feeniks

„I Love The Nightlife” to jeden z tych hitów ery Disco, o którym świat jakby nieco zapomniał, choć w swoich czasach był mega popularny. Śpiewała go pewna amerykańska wokalistka, a teraz przypominają Mitch B., Marcello Mazzoli i Martina Feeniks.

 

 

Mitch B., Marcello Mazzoli zrobili (i robią) furorę z odświeżeniem „Hot stuff” Donny Summer”, który już dostarł na Polish Dance Chart. Teraz wzięli się za inny ich tamtych czasów czyli ery Disco. To „I Love The Nightlife”, który wylansowała Alicia Bridges. Zwrócono uwagę na niego nawet w Polsce, bo pamiętam zdjęcie wokalistki było na frontowej okładce miesięcznika muzycznego (dawno nie istniej) „Non Stop”. Ale zaczynamy od nowej wersji.

 

Utwór dostaliśmy z labela Jango Music. „I love the Noghtlife”, podobnie jak wspomniany „Hot Stuff” to dość bliskie odwzorowanie klimatów Disco, przełożone na współczesne czasy i brzmienie. Lekka (ale nie za lekka) stopa i pozostałe dźwięki tylko nieznacznie podrasowane powodują, że czuć tu klimat tamtych wspaniałych czasów.

Mitch B to Alessandro Bruno, pochodzący z Ravenny, we Włoszech.  Nie jest wcale nowicjuszem, bo działa od 1998. Grał w najlepszych klubach we Włoszech, takich jak Peter & Villa Papeete, Pineta Milano Marittima, Coconuts Rimini… To gość na prestiżowych imprezach marek Ducati, Shiseido, Jean Louis David i L’oréal „Best Italian Resident dj for Dance Music Awards 2018”. Jest zwycięzcą jednego z konkursów na remiks w  Radia Deejay.

Utwór powstał ze współpracy z Marcello Mazzoli i wokalistką, która nazywa się Martina Feeniks.

O oryginale

„ I Love the Nightlife (Disco 'Round) ” to utwór nagrany przez amerykańską piosenkarkę Alicię Bridges w 1978 roku.

To był naprawdę spory hit w tym czasie. Przez dwa tygodnie zajmował drugie miejsce na amerykańskiej liście Billboard National Disco Action Top 30. Stał się tzw. hitem crossover, zajmując piąte miejsce na liście Billboard Hot 100 i odniósł światowy sukces. Dotarł bowiem  do pierwszej dziesiątki w Australii, Belgii, Kanadzie, Holandii i RPA. Ponowne wydanie w 1994 roku pozwoliło piosence osiągnąć czwarte miejsce w Nowej Zelandii i piąte miejsce w Islandii.

„I Love the Nightlife” została napisana wspólnie przez Alicia Bridges i Susan Hutcheson w 1977 roku dla Billa Lowery’ego. To założyciel firmy Southern Music. Wokalistka zasugerowała, aby napisali piosenkę z „disco” lub „boogie” w tytule po tym. Po prostu zobaczyła aktualną listę Top 10 przebojów z kilkoma kawłąkami o tanecznych tytułach. Dlatego ryginalny tytuł powstałej piosenki brzmi „Disco 'Round”, ale stał się podtytułem po „I Love the Nightlife”. Producenci nie chcieli, żeby był oznaczony jako gatunek disco. Koniec w końcu … stał sią hitem …. disco.

W 1994 roku zyskał nowe zainteresowanie po tym, jak pojawił się w filmie „The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert” . Został on więc ponownie wydany i odniósł największy sukces w Nowej Zelandii, Islandii i w Australii. .

Ze względu na związek z filmem (sama Bridges jest otwartą lesbijką), piosenka jest ściśle związana z kulturą gejowską.