Mitch B., Marcello Mazzoli x FabioEsse x Martina Feeniks

Jesteśmy w środku lata, dlatego tym razem ceolowo wybraliśmy kilka utworów lżejszych. To takie letnie brzmienie house. I to magiuczne słowo – LOCO, LOCA…  Oto Hugel ft. Lorna & Jenn Morel, Mitch B., Marcello Mazzoli x Fabio Esse x Martina Feeniks, UNANA, Mimmo Errico, The Vega Brothers i David Tavare.

 

 

Słowo “Loco” czy “Loca” oznacza w tłumaczeniu “coś zwariowanego”. I tak ma być w gorącą letnią noc… Gdy posłuchacie choćby pierwszego z utworów, słychać, że nogi same chodzą.

 

Producent Mitch B. od 2017 roku produkuje ciekawe kawałki. To Alessandro Bruno, pochodzący z Ravenny, we Włoszech. Zaskoczył nas odświeżeniami hitów sprzed lat m.in. Donny Summer, Alicii Bridges czy Modern Talking. Tym razem mamy pulsujący groove house zmieszany z latino i delikatnie z elementami swingu. “Loca” [Jango Records].

Wspomagają go inni Włosi. To Marcello Mazzoli i FabioEsse, a na wokalu świetna Martina Feeniks.

 

Wydawałoby się, że Hugel nas już nie zaskoczy po tym co już zrobił. Ale w “Tamo Loco” [Insomniac Records]. Fenomenalnie rapująca dziewczyna z Panamy Lorna Zarina Aponte Acosta aka Lorna, którą możecie znać z hitu “Papi Chulo“.  Z kolei Jenn Morel do amerykańsko-dominikańska wokalistka.

 

“More Loco” czyli więcej “Loco” [Black Lizzard]. To jest to! I jakie fajne, posłuchajcie konicznie. Na bazie wokalu reggaeton włosko-angielski duet SUNANA i Mimmo Errico zrobili bardzo wesoły i żywiołowy groove.

 

“Whoomp (There it is)” [Funfair Records/ Universal Music] to jeden z tych hitów dekady 90, które bardzo lubimy. Dokładnie powstał w 1993 roku i był wielkim hitem, nawet w naszych klubach. Teraz may całkiem wesołe odświeżenie nieznanej formacji The Vega Brothers.

Pod tą nazwą , a przynajmniej przy produkcji tego utworu kryje się całkiem sporo osób. Producenci to Guy Langley, Lael Goldberg i Pete Hammerton, programiści – Hal Ritson i Richard Adlam.

Wokalnie udzielają się aż cztery osoby. To Elroy Powell, Hal Ritson, Richard Adlam i Vula Malinga.

“Dolce vita” kojarzy nam się z hitem italo disco, ale tym razem jest to zupełnie inny kawałek. To bardzo pogodny house, jak niektórzy mówią “summer house”.

David Tavare to wokalistka z Hiszpanii (Majorka), którego powinniście kojarzyć z utworu “Summerlove” (2006). Rok póżniej David wylansował kolejny utwór, który jest odświeżoną wersją utworu 2 Eivissa “Hot Summer Night”.