DJ Raport poleca: 'i-need-a-dollar'-steff-da-campo-tayre-priska-brando-madism-lajtowy-house

“Nie tylko grillem człowiek żyje…” w wielki majówkowy weekend. Dobra muzyka to jak dobra przyprawa do grilla. Zobaczcie czy wybrane przez nas premierowe kawałki house spełnią wasze oczekiwania.

 

 

Jak już pisaliśmy, wiosenną porą preferujemy lżejsze brzmienia tego gatunku. Jedni mówią “lajtowy house”, a inni “happy house”. Próbowaliśmy uciec od coverów, ale jeden z nich robi wrażenie. To “I need a dollar”.

 

Holenderski producent Steffen Johannes de Vries aka Steff da Campo bardzo fajnie odświeżył przebój Aloe Blacc (2010). Dziś “I need a dollar” nabrał tanecznej energii ad 2024. Ciekawy wokal nieznanego artysty.

Jeśli nie kojarzycie tego producenta to przypomnijmy jego odświeżenie “Say Say Say (Waiting 4 U)”, a właściwie remiks (2020) dla Hi-Tack.

 

Całkiem szybki vocal piano house i to bardzo proste “Oooo….” , w środku “Back to ’95” [Warner Music]. Prisko to młody producent z Belgii, zaś TBx … z Indii.

 

Kolejny przykład nieznanych artystów najmłodszej generacji. Tomri TAYRI to producent z Izraela, działający w całej Europie. Swoje projekty wzbogacał współpracą z wielokulturowymi artystami, tworząc kosmopolityczne i niepowtarzalne brzmienia.

Słychać to w ?Tum Turrum? [Ego Music / Hysterical], który nagrał we współpracy z wokalistką, performerką i DJ-ane Deevah X.

 

Amerykański wokalista Brando regularnie dostarcza nam ciekawe produkcje. Ostatnia – ?LUV? – była w październiku 2023 roku. W 2024 roku artysta podąża w zupełnie nowym, inspirowanym melodyką kierunku , w kawałku ?Mine? [Armada Music].

Łącząc jego wyjątkową barwę głosu z bardzo klimatycznymi i niebanalnymi brzmieniami i linią melodyczną.

 

Pod tytułem “Make it happen” [Guesstimate] kryje się cytat i linia melodyczna z …”Coco Jambo”. Czy ta wersja spełnia wasze oczekiwania? Z tym może być różnie, ale przynajmniej niektórym z Was powinna się spodobać taka interpretacja hitu Mr.President.

Madism to producent z Holandii, którego promo dociera do nas od czterech lat. Być może pamiętacie jego remiks do kawałka “How Bizarre” (OMC,2021), bo był bardzo dobrze przyjmowany na naszym dancefloor.

 

coś więcej na Majówkę 2024. Zobacz ten artykuł o utworach dance.