ilomilo - MBNN i Rowald Steyn Billie Eilish
od prawej: MBNN i Rowald Steyn.

“ilomilo” – taki charakterystyczny tytuł nosi przebój z repertuaru Billie Eilish, którego taneczna wersja przebiła popularnością oryginał. Autorami jej są MBNN i Rowald Steyn, którzy zrobili bootleg, a obecnie tzw. zremiksowany cover.

 

Brzmi to pewnie nieco zawile, ale postaramy się to wyjaśnić niżej.  Czy ta nowa wersja faktycznie przebił popularnością oryginał? I tak i nie. Jeśli spojrzymy na statystyki Youtube – tak rzeczywiście jest. Trudno jednak porównywać za sobą dwa skrajnie różne stylistycznie wersje “ilomilo”. Możecie to zresztą zrobić niżej sami …

 

Prawie natychmiast po wydaniu oryginału “ilomilo” MBNN & Rowald Steyn zrobili bootleg czyli tzw. nieoficjalny remiks i po prostu wrzucili go w Rosji i na Ukrainie, do internetu. Jego jakość dostrzegły stacje radiowe, które grały właśnie ten remiks, a nie oryginał.

Okazało się jednak (to już nasze domniemanie), że Billie Eilish nie bardzo to się spodobało i nie wyraziła akceptacji. Co więc zrobili producenci? Zrobili cover i go zremiksowali czego efekt widać powyżej.

W tym nowym utworze “ilomilo” (Spinnin Records) jest zawarty bardzo prosty i przy tym ciekawy pomysł. To minimalistyczny loop z równie oszczędnym aranżem.

Kim oni są?

MBNN to rosyjski producent, a jego kolega Rowald Steyn pochodzi z Holandii. Ten pierwszy zdobył internetową popularność na całym świecie dzięki swoim setom, a jego zaraźliwe i odjazdowe produkcje dotarły do ??międzynarodowej widowni liczącej miliony. Do nas oficjalnie jednak nie dotarły. Do teraz.

Fani muzyki tanecznej pamiętają holenderskiego producenta Rowalda Steyna z jego remiks przeboju klasyka Wamdue Project ?King Of My Castle?. Do tego dochodzi niedawny debiut w Spinnin’ ze sprytną interpretacją hitu Fairground Attraction ?Perfect?.

Oryginał

? Ilomilo ? (stylizowany małymi literami ) to piosenka amerykańskiej piosenkarki Billie Eilish z jej debiutanckiego albumu studyjnego, “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Było to w 2019 roku, a więc całkiem niedawno.

Jak widać jest to tzw. alternatywny utwór z gatunku industrialny elektropop , z instrumentacją inspirowaną stylem ska. Utwór był mocno zainspirowany grą logiczną o tej samej nazwie.

Utwór nie królował jakoś specjalnie na listach przebojów (62 pozycja na Billboard Hot 100), ale zyskał certyfikat “złota” w Kanadzie, Włoszech, Australii, Polsce, a nawet w USA.