DJ Raport przedstawia: IT'S SATURDAY J. Rey Soul, DJ Youcef, will.i.am

Kiedyś “Saturday night”, dziś “It’s saturday”. Oto kolejny przykład jak producenci odświeżają współcześnie nie tylko melodie, ale i tytuły.

 

Lider formacji The Black Eyed Peas will.i.am, zaskakiwał nas i pewnie zrobi to jeszcze w przyszłości. Pamiętacie “Ritmo”, w którym zsamplował przebój Corony, z dekady ’90. Dziś robi to z innym przebojem eurodance, tamtych czasów. Nazywa go “It’s saturday. Pomagają mu w tym DJ Youcef i J.Rey Soul.

 

Niedawno o “piątku” śpiewał Ryan Tedder, a dziś muzyczna “sobota”. W “It’s saturday” nie mamy do czynienia z samplingiem (jak w “Ritmo“), bo to właściwe cover. Fajny zakręcony rytm i rapowane wstawki pewnie będą się podobały.

O nich

DJ Youcef to mieszkający w Paryżu DJ, producent, inżynier dźwięku, dyrektor wytwórni, znany remikser. U nas , znamy go z “Boom Boom Bam Bam” (2023), który nagrał z  Shaggy.

J. Rey Soul to wokalistka z USA o filipińskich korzeniach. W 2021 roku nagrała “Pull up”, z will.i.am i Nile Rodgers’em.

A sam will.i.am, cóż, 🙂🙂🙂 tyle razy o nim pisaliśmy i widzieliśmy go w Sylwestra w Zakopanem.

 

Oryginał

“Saturday Night” powstało w 1993 roku. Wyprodukowali go włoscy producenci  Larry Pignagnoli i Davide Riva, a zaśpiewała duńska wokalistka Sannie Charlotte Carlson.

Whigfield to bardziej projekt tych trzech osób, a nie tylko jednej dziewczyny. To największy hit tej formacji.