DJ Raport przedstawia: Jaxomy, Agatino Romero i Raffaella Carra - "Pedro"

Kolejny raz przekonujemy się, że Tik Tok schlebia bardzo “uproszczonym” gustom muzycznym, a producenci wcale nie muszą się wysilać. Działa tu powiedzenie “z gustami muzycznymi się nie dyskutuje”. Ale jak to się stało, że liczące 44 lata “Pedro” wraca na listy przebojów?

 

 

Czy “Pedro” w wersji – Jaxomy i Agatino Romero – podobało by się autorce oryginału? Chyba nie, ale czasy się zmieniają i dziś Raffaella Carra pewnie by się uśmiechnęła gdyby zobaczyła co się dzieje z jej piosenką (i wokalem). Piszę w czasie przeszłym, bo ta artystka zmarła w 2021 roku. Pozostały Jej piosenki, o czym niżej.

Ad 2024

“Pedro” to piosenka, która u nas się podoba nie od dziś. Mogliśmy się o tym przekonać, bo w 2023 roku, NRD1 odświeżył ten przebój i to z powodzeniem.

Dziś robią to Jaxomy i Agatino Romero z wykorzystaniem oryginalnego wokalu wykonawczyni oryginalnej piosenki, którą jest Raffaella Carra. Ta nowa wersja stylizowana na coś w stylu “techno dance” (jakkolwiek brzmi to ) błyskawicznie  zaliczyła kilka milionów wyświetleń na TikToku.

Ale, co ma znaczenie w tym przypadku, kawałek jest udostępniany w filmach przez niebyle jakie marki sportów wyścigowych, w tym “Alpine” i “Mercedes”, z Formuły 1, oraz “Tech3 Racing” z Moto GP.

Kto to?

Jaxomy to producent Tom Jahn (pochodzi z berlina) i Agatino Romero, który mieszka także w Niemczech,  (Hamburg), ale pochodzi z Katanii, we Włoszech.

Panowie nie są debiutantami. Jaxomy , od 2020 roku, dostarczył nam z kilkanaście singli. Bardzo dobrze przyjęty był u nas, w 2022 roku, “Vale la Pena” (Aleexs & Jaxomy).

Z kolei Agatino dostarczył nam od 2020 roku cztery produkcje. Ta “naj” to właściwie remiks utworu “Crown”, dla Amely.

“Pedro” 44 lata temu

“Pedro” powstało w 1980 roku. Posłuchajcie go koniecznie, bo wtedy zrozumiecie ska wybór akurat tej piosenki z repertuaru tej wokalistki.

 

Niesamowicie dynamiczny i żywiołowy i ta stopa. Dlatego Jaxomy i Agatino Romero wybrali akurat ten przebój, bo tu … naprawdę nie trzeba było wiele “kombinować”.

Raffaella Carrà czyli Raffaella Maria Roberta Pelloni to włoska piosenkarka, tancerka i aktorka, osobowość telewizyjna. W 1961 roku przyjęła pseudonim Raffaella Carrà. Ma ogr5tomny dorobek przebojów w swoim kraju, a u nas najpopularniejszy (do dziś) był “A far l’amore comincia tu” (1977). Dlaczego akurat ten tytuł. To pamiętam bardzo dobrze, bo wtedy wylansowało ten przebój “Lato z radiem”.