makeba jain ian asher remix Crew 7, Marc Kiss LOU TR3NACRIA

Co za czasów dożyliśmy?! Jacyś sprzedawcy ryb robią wirala. Wyjaśniamy skąd się wzięła “druga młodość” utworu “Makeba” i wspominamy jego nie tak starą historię. A nie jest taka banalna, bo piosenka zawiera sampla dużo starszego hitu.

 

Szał na TikTok trwa… ?Makeba? utwór z repertuaru Jain, który swoją premierę miał 8 lat temu. A więc jest całkiem młody. Obecnie, TikTokowi, przeżywa swoją drugą młodość. Właśnie dotarły do nas dwie jego nowe wersje, w postaci coverów, ale bardzo udany oficjalny remiks autorstwa zupełnie nieznanego nam producenta Iana Ashera.

Oficjalny remiks

W czerwcu 2023 r. ?Makeba? zyskała na popularności dzięki wirusowości, jaką osiągnęła na TikTok , i stała się popularna najpierw w Kerali wśród personelu zajmującego się… sprzedażą ryb. Pewnie zapytacie gdzie to w ogóle jest?! 🙂🙂🙂 To stan w Indiach.

Ta oficjalna wersja Jain bardzo nam się podoba. Ma tzw. klubowego pazura, ale ma swój nowy ciekawy styl. 👌👌👌⭐⭐⭐

Covery

Ciekawsza wydaje się w/w czyli autorstwa niemieckich producentów – specjalistów od coverów –  Crew 7Marc Kiss i wokalistki LOU.

 

Drugą wersję opracowała formacja z Włoch o nazwie TR3NACRIA.

Jak wygląda porównanie? To kwestia indywidualnego gustu, ale macie – w postaci tych trzech nowych wersji – możliwość wyboru.

“Makeba” i nie taki oryginał…

?Makeba? to piosenka francuskiej piosenkarki i autorki tekstów Jain , wydana 6 listopada 2015 roku z jej debiutanckiego albumu studyjnego “Zanaka”.

Napisana przez nią piosenka została wyprodukowana przez jej długoletniego współpracownika, Maxima Nucciego . Zadebiutowała na siódmym miejscu francuskiej listy przebojów .

Utwór nawiązuje do postaci Miriam Makeby , znanej również jako ?Mama Africa? – najsłynniejszej południowoafrykańskiej piosenkarki i aktywistki.

Wydaje się, że to nie przypadek, że utwór ma coś w sobie. Wykorzystano w australijskim reality show “Jestem gwiazdą? Zabierz mnie stąd!”, jako intro programu. Od 2019 roku jest również używany jako motyw wprowadzający do relacji Amazon Prime Video z angielskiej Premier League w Wielkiej Brytanii.

Sampel

W refrenie “Makeba” wykorzystano próbkę utworu ? Me and the Gang ? z 1978 roku amerykańskiego perkusisty, autora tekstów, aranżera i producenta muzycznego Hamiltona Bohannona.