MAKEBA ☀👌hit JAIN odkrywany na nowo dzięki…sprzedawcom ryb.

makeba jain ian asher remix Crew 7, Marc Kiss LOU TR3NACRIA

Co za czasów dożyliśmy?! Jacyś sprzedawcy ryb robią wirala. Wyjaśniamy skąd się wzięła “druga młodość” utworu “Makeba” i wspominamy jego nie tak starą historię. A nie jest taka banalna, bo piosenka zawiera sampla dużo starszego hitu.

 

Szał na TikTok trwa… “Makeba” utwór z repertuaru Jain, który swoją premierę miał 8 lat temu. A więc jest całkiem młody. Obecnie, TikTokowi, przeżywa swoją drugą młodość. Właśnie dotarły do nas dwie jego nowe wersje, w postaci coverów, ale bardzo udany oficjalny remiks autorstwa zupełnie nieznanego nam producenta Iana Ashera.

Oficjalny remiks

W czerwcu 2023 r. „Makeba” zyskała na popularności dzięki wirusowości, jaką osiągnęła na TikTok , i stała się popularna najpierw w Kerali wśród personelu zajmującego się… sprzedażą ryb. Pewnie zapytacie gdzie to w ogóle jest?! 🙂🙂🙂 To stan w Indiach.

Ta oficjalna wersja Jain bardzo nam się podoba. Ma tzw. klubowego pazura, ale ma swój nowy ciekawy styl. 👌👌👌⭐⭐⭐

Covery

Ciekawsza wydaje się w/w czyli autorstwa niemieckich producentów – specjalistów od coverów –  Crew 7Marc Kiss i wokalistki LOU.

 

Drugą wersję opracowała formacja z Włoch o nazwie TR3NACRIA.

Jak wygląda porównanie? To kwestia indywidualnego gustu, ale macie – w postaci tych trzech nowych wersji – możliwość wyboru.

“Makeba” i nie taki oryginał…

Makeba” to piosenka francuskiej piosenkarki i autorki tekstów Jain , wydana 6 listopada 2015 roku z jej debiutanckiego albumu studyjnego “Zanaka”.

Napisana przez nią piosenka została wyprodukowana przez jej długoletniego współpracownika, Maxima Nucciego . Zadebiutowała na siódmym miejscu francuskiej listy przebojów .

Utwór nawiązuje do postaci Miriam Makeby , znanej również jako „Mama Africa” – najsłynniejszej południowoafrykańskiej piosenkarki i aktywistki.

Wydaje się, że to nie przypadek, że utwór ma coś w sobie. Wykorzystano w australijskim reality show “Jestem gwiazdą… Zabierz mnie stąd!”, jako intro programu. Od 2019 roku jest również używany jako motyw wprowadzający do relacji Amazon Prime Video z angielskiej Premier League w Wielkiej Brytanii.

Sampel

W refrenie “Makeba” wykorzystano próbkę utworu „ Me and the Gang ” z 1978 roku amerykańskiego perkusisty, autora tekstów, aranżera i producenta muzycznego Hamiltona Bohannona.