jerusalema remix master kg

Dziś nasz plebiscyt wygrywa nietypowy remiks, bo nie jest produkcją klubową, a do tego sam efekt nowej wersji wynika przede wszystkim z udziału dodatkowych wykonawców, a nie nowego aranżu. Wygrywa “Jerusalema remix” Master KG ft. Burna Boy & Nomcebo.

 

Jerusalema ? to piosenka południowoafrykańskiego DJ-a i producenta muzycznego Master KG z udziałem południowoafrykańskiej wokalistki Nomcebo .  Utwór pierwotnie miał premierę pod koniec 2019 roku, ale dopiero po tym, jak stał się viralem w połowie 2020 roku spotkał się z międzynarodową reakcją dzięki #JerusalemaChallenge. Remiks z udziałem Nigeryjczyka Burna Boy został wydany 19 czerwca 2020 roku, dzięki czemu piosenka trafiła na listy przebojów US Billboard .

 

Na czym więc polega Jerusalema remix ? W tej wersji Burna Boy wykorzystuje swój charakterystyczny styl Afrobeats, śpiewając część swojej zwrotki w isiZulu , podkreślając jednocześnie jedność afrykańskich artystów.

Od tego czasu osiągnął numer jeden w Belgii, Rumunii i Szwajcarii, jednocześnie zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce wielu innych krajów europejskich. Ostatnio pojawił się drugi remiks z udziałem wenezuelskiej piosenkarki Micro TDH i kolumbijskiej piosenkarki Greeicy.

 

Na drugim miejscu z nieco niższą oceną znalazł się nasz  faworyt; Filatov & Karas remix do nowej wersji filmowego hitu “Axel F”.

 

Digital DJ Top 10 remix tygodnia

  1. Master KG feat. Nomcebo Zikode Jerusalema Remix 4,63
  2. Parx Feel Right Now Filatov & Karas Extended Mix 4,46
  3. Tones And I Ur So Fu*king Cool BlackBear Remix 3,50
  4. Lucas & Steve feat. Alida Another Life Twocolors Extended Remix 3,13
  5. Katy Perry Smile Marshall Jefferson Remix 3,00
  6. Katy Perry Smile M-22 Remix 2,86
  7. Caroline Breitler Dear Navajo Mordax Bastards & Get Better Remix 2,80
  8. Shamai Burst Wankelmut Remix 2,17
  9. Swede Harmony Love JLV Edit 2,00
  10. Kryder x Nino Lucarelli Stay With Me Alas Extended Remix 1,67

 

Zobacz poprzedni REMIX TYGODNIA