kazadi audiosoulz let the music play
Kazadi & Audiosoulz (fot. Warner Music)

Znów mamy okazję wrócić do klasyka muzyki tanecznej dekady lat 80-tych. Polski duet producencki Audiosoulz odświeżył “Let the Music play”, przy wokalnej współpracy z Kazadi. Przy okazji poznajcie historię oryginału, który zaliczany jest do Topu muzyki tanecznej.

 

W tym tygodniu znów mamy kilka premier z cyklu “stare hity w nowej wersji”. Niestety większości z nich brak pomysłu lub jakości. Znalazły się jednak dwa. Oto ten jeden, który posiada to jedno i to drugie. Od strony producenckiej zagwarantowali to Audiosoulz (Dirty Rush & Gregor Es),a  wokalnie – Patrycja Kazadi, która już od jakiegoś czasu, mieszając swoje wątki kariery aktorsko-muzycznej, zdecydowała się występować jako Kazadi.

“Let the Music play” w wersji ad 2020 zrobione jest wg aktualnych trendów. Jest grający bas jako linia wiodąca w refrenie, jest dobrze brzmiąca “elektronika”, swoją drogą chwilami podchodząca pod legendarny “Sweet dreams”, jest też odrobina minimalu, bo Kazadi chwilami śpiewa acapella.

Nam się podoba.

kazadi audiosoulz let the music play
Kazadi & Audiosoulz (fot. Warner Music)

?Kiedy padła propozycja nagrania wspólnego utworu, nie zastanawiałam się długo, chłopaki robią produkcje z pazurem, pełne energii – od razu poczułam, ze może wyjść z tego coś fajnego.

Jak zaproponowali wskrzeszenie hitu z moich ukochanych lat 80-tych, od razu wskoczyłam do studia i nagrałam wokale. Mam nadzieje, ze ten utwór porwie Was do tańca, tak jak mnie – do zobaczenia na parkiecie!?

? tak o kolaboracji wypowiada się Kazadi.

Poprzedni hit Audiosoulz “Dancefloor”, wydany w 2019 r. osiągnął niemal 2,6 mln odtworzeń na YouTube, ponad 1,5 mln odsłuchań w Apple Music, 2 miejsce na oficjalnej AirplayChart w Rosji znalazł się w TOP100 najczęściej wyszukiwanych utworów w aplikacji Shazam na świecie.

 

 

Z Dirty Rush i Gregor Es porozmawiamy sobie przy okazji, teraz przypomnijmy sobie oryginał.

Shannon (urodzona Brenda Shannon Greene, 2 maja 1958 r.) To amerykańska wokalistka. Najbardziej znana jest z tej swojej piosenki z 1983 roku. ?Let the Music Play? w swoim czasie na nowo zdefiniowała brzmienie elektro-funk, które producenci Arthur Baker i John Rocca ( wyprodukowali też słynny ?I.O.U? Freeeza) opracowali w 1982 r., Który ostatecznie nazwano muzyką freestyle.

W lipcu 1983 roku ukazał się singiel ?Let the Music Play?, a Shannon została zaproszona do nagrania kolejnych utworów. Singiel osiągnął nr 8 miejsce na liście Billboard Hot 100 i nr 1 na liście Billboard’s R&B w USA oraz Hot Dance and Club Play Chart. Dziś zajmuje 23 miejsce wśród najlepszych piosenek tanecznych wszech czasów. Shannon nie udało się już powtórzyć sukcesu tego utworu, ale jak widać powraca on w nowych wersjach. Kilka miesięcy temu przedstawialiśmy jedną z takich świeżych wersji.