VALERIE DORE – Hit italo disco “The Night”👍zrekonstruowany na nowo

the night valerie dore jonny nevs remix

Italo Disco to gatunek swego rodzaju, chyba zbyt prosty w swojej formie, dlatego nie jest często odświeżany. Tym razem mamy do czynienia z legendarnym przebojem tego gatunku “The Night”. Poznajcie także jego historię.

 

“The Night” to jeden z top hitów ery Italo Disco, który był swego czasu równie popularny co przeboje Savage. Z czasem jakby  trochę zapomniano o utworach włoskiej wokalistki Valerie Dore, choć było ich kilka. Oto nowa wersja tego najpopularniejszego.

 

Mamy tu do czynienia nie tyle z remiksem, ale bardziej z zabiegiem rekonstrukcji. Podobnie zrobili ostatnio Lizot z “Daddy Cool“. Producent, którym mowa niżej “The Night” wziął na warsztat oryginalny wokal oraz niektóre ślady oryginału, przede wszystkim tzw. pady. Od siebie dołożył nową linię basu (bardzo trafnie!) i użył filtra i efektora. Wyszło takie “Italo disco 2021”.

Kim jest autor?

Jonny Nevs to producent u nas zupełnie nieznany. Ponoć to jeden z obecnie najpopularniejszych i najpopularniejszych remikserów w Niemczech specjalizujący się właśnie w odświeżaniu starych hitów, głównie niemieckich szlagierów. Na przykład takich artystów-gwiazd niemieckiej piosenki jak Kerstin Ott, Eloy de Jong, Vanessa Mai, Anna-Maria Zimmermann, Nino de Angelo, Michelle czy Bernhard Brink.
Jonny Nevs zajmował się także tymi nam bardziej znanymi jak choćby „City – Am Fenster” (David Hasselhoff) czy zespołu Saragossa Band i takich hitów (znnaych i u nas) jak „Agadou”, „Big Bamboo” i „Se Me Quieres”.

 

O oryginale

Utwór wydano w 1984. Sam teledysk dziś nieco śmieszy, ale w tamtych czasach robił wrażenie. Był hitem w Niemczech nr 5 (18 tygodni), Szwajcarii nr 8 (12 tygodni), Włoszech nr 22 (pięć tygodni) i Austrii nr 26 (8 tygodni).

Kim jest Valerie Dore, bo to tylko pseudonim. Monica Stucchi pochodzi z Mediolanu czyli stolicy Italo Disco. To tam powstała ta muzyka, właściwie na jednej ulicy, via Mecenate, gdzie mieściła się firma Disco Magic, ale tez kilka innych.

Przed karierą muzyczną pracowała jako grafik. Odkrył ją włoski producent Roberto Gasparini, który nadał jej pseudonim artystyczny Valerie Dore. „The Night” był pierwszym singlem. Zaaranżował go niejaki Lino Nicolosi oraz kolejne „Get Closer” i „It’s So Easy”, wydane odpowiednio w 1984 i 1985 roku.

To były te trzy najbardziej popularne utwory Valerie Dore.

W 1992 roku wytwórnia ZYX wydała “The Best of Valerie Dore” z kilkoma dodatkowymi utworami, w tym rozszerzonymi wersjami jej tanecznych hitów.

W 2006 roku artystka nagrała nowe utwory, ale już bez sukcesu. W historii zapisała się jako jedna z gwiazd ery Italo Disco.