jesteś tu
Główna > PROMO > PROMO POLSKA Kayah, Celińska, Doda, Kumór, Kogel Mogel 3, Sobocińska, …

PROMO POLSKA Kayah, Celińska, Doda, Kumór, Kogel Mogel 3, Sobocińska, …

Duuuuuużo polskiej muzyki w tym tygodniu! Dawno tak nie było. Może to efekt przechowania nowości na 2019 rok. Spora w tym zasługa koncernu Agora, który z nowym rokiem zdaje się mocno inwestować w rynek fonograficzny. Co ciekawe nie inwestuje tylko w tzw. mega nazwiska jak Sławomir czy Kayah, ale też w debiutantów. Kayah, Stanisława Celińska, Doda, Patryk Kumór, Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski (z filmu Kogel Mogel 3), Marta Gałuszewska, Remo, Runi Jusis, Agata Sobocińska, Kukulska, Voo Voo,… lista nowości „made in Poland” nie ma końca w tym tygodniu!

 

 

 

 

 

 

Utwór Kayah „Miłość” pochodzi z płyty „Tischner. Mocna nuta”. Płyta inspirowana prozą księdza Józefa Tischnera. W jej nagraniu wzięła udział plejada gwiazd, m.in. Kayah, Trebunie-Tutki, Wojciech Waglewski, Zygmunt Staszczyk, Jorgos Skolias i Mateusz Pospieszalski. Nas bardziej interesuje, jednak nie znakomita poezja księdza Tischnera, ale warstwa muzyczna. A ta w przypadku „Miłość” , mimo, że bardzo tradycyjna, ma taneczny rys. Na pewno przyjmie się na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych.

 


Na podobny tym imprezy okolicznościowej na pewno przyda się piękna piosenka Stanisława Celińska, utrzymana w klimacie bossa nova. Promuje ona najnowszy album artystki  pt. „Malinowa”.

 


Patryk Kumór i bardzo fajny i przebojowy utwór, ale czuć tu wyrażnie klimat … Dawid Podsiadło. Czy to źle? Pewnie tylko dla jakichś zatwardziałych krytyków. Dla nas liczy się dobra czyli przebojowa muzyka. „Hooligan” taki właśnie jest.

Patryk mówi o tym utworze krótko: Wiecie, czego pragną kobiety? Ja też nie. I trochę o tym jest ta piosenka.

„Hooligan” to kolejna po „Ogień i lód” i „Skok na bank” muzyczna zapowiedź czwartej płyty Patryka, która ujrzy światło dzienne w tym roku. Ciekawostką jest fakt, że mimo wielu godzin spędzonych w studiu, utwór powstał spontanicznie podczas… jazdy samochodem. Wersja demo singla została zarejestrowana na dyktafonie w telefonie, a dopiero później dopracowana w profesjonalnym studiu nagraniowym. Co więcej, duża część partii wokalnych z wersji demo została finalnie wykorzystana w końcowej wersji piosenki.

 


„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” to ciąg dalszy przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów kultowych komedii „Кogel Mogel”. Premiera tej trzeciej już części 25 stycznia! Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski śpiewają w lekkim , nawet tanecznym, rytmie.

 


Doda i ballada pop rock zrobiona w tradycyjnym stylu, taka „przytulana” na godzinę 5 rano. Jeśli za kompozycję utworu odpowiada Tomek Lubert to nie może dziwić, że najnowszy numer Dody brzmi jak za czasów grupy Virgin. I oczywiście jest klimat.

 


Taneczny kawałek po polsku. Pomysł i wykonanie bardzo ciekawe, ale słaby aranż trochę „kładzie” ten utwór o sporym potencjale. Agata Sobocińska. Pochodząca ze Szczecina artystka, we współpracy z jednym z najbardziej cenionych polskich producentów – Piotr Siejka, przygotowała nowy singiel „Znikam stąd”. Sporo tu instrumentów, czuć taneczny feeling, ale brakuje umiejętnego poskładania tego. Piotr Siejka to przyzwoity producent, ale muzyki pop. Taneczną jednak trzeba czuć i być z nią na bieżąco. Dajemy jednak temu utworowi mały plus.

Sama Agata Sobocińska, prezentując nowy singiel, mówi: Przychodzi taki moment w życiu, kiedy trzeba podjąć decyzję i stać się kowalem własnego losu. Czasami niewiele dzieli nas od szczęścia, a przed zmianą powstrzymuje nas zwykle strach przed nowym i nieznanym. Warto wtedy powiedzieć „dość” – ZNIKNĄĆ –  i na nowo poszukać swojego miejsca na ziemi.

 


„Show me” to jeden z 4 utworów tworzących EP-kę „Reasons”. Ponownie Marta Gałuszewska śpiewa w języku angielskim, o współczesnym, elektronicznym brzmieniu i mocnym bicie. Szkoda, że nie po polsku, bo w języku obcym mamy aż za dużo tego typu produkcji.

 


Remo feat. TKM & Artur Sikorski & Merghani „Jesteś w nim” to kolejna próba pomieszania polskiego tekstu z klimatami deep house. Wyszło całkiej fajnie od strony wokalnej, ale sam aranż mocno banalny. Za produkcję odpowiadają The Foxxes Music. To między innymi znany nam producent Adrian Owsianik.  Plus, że po polsku!

 


Reni Jusis świetnie śpiewa i za to ją lubimy, ale utwór, mimo, że z mocną zaakcentowaną stopą furory na parkietach w tej wersji nie zrobi. Może będzie remiks, bo sama kompozycja bardzo przyjemna.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze