Komodo Michael Shynes Is this Love

?I (Just) Died In Your Arms” gości już od ponad 40 tygodni na Polish Dance Chart i to ciągle w strefie Top 20. Widać więc, że taka przerwa w  wydawaniu kolejnego singla nie przeszkadza formacji Komodo. Oto jednak doczekaliśmy się nowego utworu “Is This Love”, z udziałem Michael Shynes czyli tego samego co poprzednio wokalisty.

 

Po ogromnym sukcesie ?I (Just) Died In Your Arms?, Komodo wzięło na warsztat legendarny utwór zespołu Whitesnake ?Is This Love?. Nowa interpretacja w wykonaniu polskiej formacji to  mieszanka house?u i muzyki tanecznej. Do współpracy ponownie zaproszono amerykańskiego wokalistę Michael Shynes, głosu znanego z ?I (Just) Died In Your Arms?. Utwór aranżacyjnie nawiązuje do tego poprzedniego ich utworu.

 

Trio producenckie z Małopolski bardzo szybko zyskało popularność dzięki nowym wersjom znanych utworów. Zaczynali od tanecznej interpretacji ?Blue Suede Shoes? Elvisa Presley?a i Carla Perkinsa, by niedługo potem stworzyć na nowo ?I Just Died In Your Arms?  formacji Cuttin Crew.

To właśnie house?owa forma utworu brytyjczyków przyniosła Komodo największą popularność. Utwór przez 28 tygodni gościł na liścieTop 100 AirPlay Chart w Polsce docierając aż do 2 miejsca! Teledysk, w którym udział wzięła mistrzyni Europy w Pole Dance – Kasia Bielecka, ma już ponad 60 milionów odsłon na YouTube!

?Is This Love? ? to kolejny rework stworzony przez Komodo na nowo. Klasyk z lat 80. powstał za aprobatą autorów oryginalnej wersji z 1987 roku czyli legendarnego wokalisty Davida Coverdale’a oraz gitarzysty Johna Sykes’a. Warto dodać, że utwór pierwotnie został stworzony dla samej Tiny Turner.

Po sukcesie utworu “(I Just) Died In Your Arms”, otrzymaliśmy wiele zapytań, czy mamy w planach kolejne przeróbki starszych utworów. Pomimo, że pracowaliśmy już nad kolejnymi singlami, pomyśleliśmy, że warto przejrzeć starsze winyle z naszej kolekcji. W pewnym momencie jedna płyta winylowa szczególnie zwróciła naszą uwagę…

Tą płytą był album grupy Whitesnake z 1987 roku, gdzie na stronie B znajdowała się rockowa ballada “Is This Love”. W tym samym dniu przygotowaliśmy “zajawkę” aranżacyjną do tego utworu, a dzień później skontaktowaliśmy się z Michael Shynes pytając czy zaśpiewa ten utwór dla nas. Okazało się, że to także jeden z ulubionych utworów naszego wokalisty! Wszystko stało się jasne! Zmieniliśmy plany i jako kolejny singiel postanowiliśmy wydać “Is This Love”.

 

Komodo Michael Shynes Is this LoveTeledysk do utworu to klasyczne love story rodem z amerykańskiego filmu. Burzliwa historia pełna zawirowań i nieoczekiwanych zdarzeń. Zdjęcia do teledysku powstały na Cyprze, w okolicach Larnaki. Stamtąd właśnie pochodzi piękna Helena Panayi ? główna bohaterka teledysku, która jest zadziwiająco podobna do Ariany Grande.

W pierwszej części video u boku Heleny pojawia się Andreas Prastitis, który w prawdziwym życiu przez chwilę był również partnerem Heleny. W teledysku możemy podziwiać również urok modelki Kristiny Koval, która wciela się w rolę czarnego charakteru. W rolę stajennego wcielił się aktor Doros Panayides. To pierwszy teledysk, w którym możemy również zobaczyć formację Komodo, producenci nigdy wcześniej nie ujawniali się w swoich teledyskach.