Polsko-rosyjski duet VAMERO działa już kilka lat, ale wydaje się, że dopiero teraz nabiera przysłowiowego wiatru w żagle. Właśnie dostaliśmy ich dwa różne stylistycznie utwory: „Cadillac” i „Clarity”.

Duet Vamero tworzy dwóch DJ-ów i producentów – Andy Dust (Adrian Kaczyński) i Vicero (Waldemar Brjuchovic), z Rosji. Działają razem od 2015 roku, ale dopiero ostatnio, gdy nawiązali współpracę z włoskim duetem Vinai, ich kariera muzyczna poszła do przodu. Chodzi oczywiście o „Rise Up”,  zdobył popularność w stacjach radiowych i internecie, gdzie kawałek już zaliczył ponad 50 milionów streamów na Spotify i 40 mln na YouTube. Tak się złożyło, że akurat w tym tygodniu trafiły do nas dwie produkcje tego polsko-rosyjskiego duetu. Obie sygnowane przez label DustyVibez Music. Oto pierwsza – „Caddillac”.

Nie da się ukryć, że „Cadillac” to wypisz wymaluj „Hollywood”. Czy dokładne nawiązywanie do stylu Gigi D’agostino to dobry pomysł?  Odpowiedzcie sobie sami. W każdym razie mamy zgrabny dance’owy kawałek, który łatwo wchodzi w uszy i nogi; równa stopa, średnie tempo i prosta melodia i refren. Czy aby nie za prosta?

Utwór powstał we współpracy z doskonale nam znanym duetem z Niemiec Kush Kush.  „Fight Back With Love Tonight”,„Blacklight”, „Tokyo”,„Sweet & Bitter” (z Marta Gałuszewska) i cover Eiffel 65 – „I’m Blue„, który został najlepiej odebrany przez naszych DJ’ów. Dodatkowo w utworze pojawia się wokalistka Marmy. Znamy ja z trzech produkcji, z Mike Candy’s, Neptunica Zombic i JLV.

Oto drugi premierowy utwór VAMERO.

Nazywa się „Clarity” i jest także sygnowany przez duński label One Seven Music, który możecie kojarzyć z takich producentów jak Dave Crusher, Jack Mazzoni czy Nicola Fasano. Utwór zdecydowanie bardziej „uderza” w stylistykę bliską Slap House. Widać więc, że VAMERO eksperymentują z gatunkami. Za partnerów w tym kawałku obrali sobie producenta o pseudo Bluckther (Juan Felipe Lopez Gomez, robił m.in. z naszym producentem DNF)  i Able Faces – szkockim duetem producentów, który tworzą bracia Jack i Mark McNeilage.

vamero
VAMERO