TRAPPED TOOMANYLEFTHANDS x Ida Corr x Wisekids - What To Do, colonel abrams

Ten przebój lat 80-tych pamięta już mało osób, być może dlatego, że “Trapped” nie jest melodyjną piosenką. To jeden z pierwszych utworów w historii muzyki idący w klubowym stylu. 👏👏

 

 

W klubowym stylu, ale też mu bliżej do muzyki amerykańskiej. Ale “Trapped” podobał się również na naszych parkietach i był jednym z prekursorów muzyki house. O oryginale piszemy na dole. Dziś – odświeżony – nazywa się “What to do”.

 

 

Kiedyś “Trapped” nawiązało do muzyki funky, a dziś jako “What to do” jest bliższe muzyce EDM. Ciekawy loop napędza utwór , ale bez przesadnej klubowej energii.

TOOMANYLEFTHANDS to dwóch producentów z Danii. To Anders Kanstrup i Martin Nick. Znamy ich z kilku kawałków, ale głównie z “The Player (He’ll Shoot You Down)” (2022), wydanym jako: Funkstar De Luxe, TOOMANYLEFTHANDS, First Choice.

Z kolei wokalistka Ida Corr to już legenda. Jej “Let Me Think About It” (2007) zremiksowany przez Fedde Le Grand przeszedł do historii jako klasyk. Całkiem niedawno ukazało się jego odświeżenie pt. “Let Me Think About It Again”, z udziałem Showtek.

 

Dawno temu

? Trapped ? to utwór amerykańskiego muzyka – Colonela Abramsa , wydana w 1985 roku.

 

To  największy hit Abramsa po obu stronach Atlantyku, zajmując pierwsze miejsce na liście przebojów Hot Dance Club Play w USA i osiągając 20. miejsce na liście przebojów soul. Za granicą zajął trzecie miejsce na brytyjskiej liście przebojów singli .

Wyprodukowany przez Richarda Burgessa w 1984 roku utwór ?Trapped? jest powszechnie uważany za prekursora muzyki house i samego garage house.

Okazuje się, zę utwór miał wpływ na słynne trio Stock Aitken Waterman , co przyznają sami producenci. Chodzi o słynny hit Ricka Astleya z 1987 roku ? Never Gonna Give You Up ?.