lemon tree alle farben fools garden

Podobno utwór “Lemon Tree” (drzewo cytrynowe) powstał bardzo szybko, bo w niedzielne popołudnie. Jego autor nie przypuszczał, że stanie się hitem grupy Fools Garden na zawsze. Jest właśnie okazja, aby przypomnieć ten przyjemny utwór, bo właśnie pojawiła się jego nowa wersja autorstwa Alle Farben.

Utwór ?Lemon Tree? zespołu Fools Garden powstał dokładnie 25 lat temu. O oryginale piszemy, jak zwykle, niżej, a  na początek ta nowa wersja, którą dokładniej moglibyśmy określić jako remiks.  Alle Farben to jeden z tych twórców, którzy potrafią dać drugą młodość hitom z przeszłość. Jego ?Supergirl? (hit grupy Reamonn) osiągnął w Polsce status podwójnej platynowej płyty. Na koncie ma cały album, który recenzowaliśmy.

 

Frans Zimmer, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, zastosował swój sprawdzony schemat, a więc ciepłe i lekkie klimatyczne brzmienie deep house. Dodaje to kolorytu temu folkowemu (ludowemu) w gruncie rzeczy utworowi.

 

Alle Farben Lemon Tree Fools Garden
Alle Farben (fot.Sony Music)

– Nawet jeśli sam nie chodziłem na studia, byłem na wielu imprezach studenckich i ten utwór był grany na każdej z nich. Zawsze podobał mi się ten singiel, ale nie mogłem go zagrać w swoich setach. To nie house?owy kawałek, był też za wolny do moich rockowych setów. Postanowiłem, więc że zrobię własną wersję tego utworu! ? mówi producent.

I dodaje:

– Dużo osób (w tym ja) reaguje emocjonalnie, kiedy słyszy tę piosenkę. Współpraca z Fools Garden była wspaniała ze względu na to, że mieli oni patrzą zupełnie inaczej na ten utwór i jego potencjał, niż ja. …

Kiedy puszczałem ten kawałek na imprezach u mnie w domu, nie przepuszczałem, że będę miał możliwość zrobienia jego nowej wersji z twórcami oryginału. Mam nadzieje, że się Wam spodoba!

 

W ten sposób powstałą nowa aranżacja popowego klasyka sprzed ponad ćwierć wieku. Brzmienie utworu przywodzi na myśl takie jego produkcje, jak ?She Moves?, czy ?Fading?, które stały się jednymi z największych przebojów w dorobku tego niemieckiego producenta, jednak z zastrzykiem nowej energii i pozytywnego nastawienia.

 

 

 

 

A dla tych, którzy nie znają oryginału, oto on.

? Lemon Tree ? to folkowa piosenka niemieckiego zespołu Fools Garden z albumu “Dish of the Day” , który został wydany jako singiel w 1995 roku i stał się głównym międzynarodowym hitem w 1996 roku. Singiel osiągnął 26 miejsce na brytyjskiej liście singli i pozostał na pierwszym miejscu przez cztery tygodnie w Niemczech. Osiągnął również numer jeden w Austrii, Islandii, Irlandii, Norwegii i Szwecji. Był popularny i u nas, choć może  nie tak jak  na to zasługiwał. Lider – Peter Freudenthaler powiedział, że napisał piosenkę w niedzielne popołudnie, kiedy czekał na swoją dziewczynę. Drugim członkiem Fools Garden, który działa razem z nim od początku to Volker Hinkel.