Najpopularniejsze miłosne ballady wszech czasów w Wielkiej Brytanii

Taki ranking wiele powie, ale przede wszystkim może się przydać każdemu kto gra tzw. imprezy okolicznościowe. Oto Firma, która publikuje oficjalną brytyjską listę przebojów dokonała podsumowania > Najpopularniejsze miłosne ballady wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Te tytuły powinien znać każdy kto profesjonalnie zajmuje się odtwarzaniem muzyki.

 

Walentynki to najlepsza okazja do przedstawienia takiego podsumowania, które pozwoli każdemu DJ’owi czy prezenterowi na zweryfikowanie czy ma w swoim muzycznym banku utwory, których po prostu nie wypada nie znać i trzeba je mieć.  Zestawienie “Miłosne ballady wszech czasów” przygotowała firma Official Charts , która publikuje oficjalną brytyjską listę przebojów czyli najlepiej sprzedających się (i odsłuchujących) utworów w Wielkiej Brytanii.

Wydaje nam się, że takie zestawienie może przydać się każdemu odtwarzającemu publicznie muzykę, bo naszym zdaniem w większej części odzwierciedla też nasz rynek, choć brak tu oczywiście polskiego repertuaru. Tka “Jolka, Jolka …” na pewno  by się w nim znalazł.

Z pewnością taka lista to sprawdzony zestaw (choć nieco krótki) na wesele.  Tym bardziej, że zwycięzca tego rankingu pojawił się w filmie “Cztery wesela i pogrzeb”.

 

1. Love Is All Around ? Wet Wet Wet

Zanim jednak nagranie trafiło do filmu zdobyło już sporą popularność na listach przebojów. Pojawiło się latem 1994 i właśnie to lato należało do tej piosenki. Szkocki zespół Wet Wet Wet, który spędził 15  tygodni na Numer 1. Mało kto wie, że jest to cover  piosenki grupy The Troggs z 1967 roku, ale to właśnie wersja  Wet Wet Wet stała się większym hitem, bo  sprzedała się w 1,9 miliona egzemplarzy!

 

2. Unchained Melody ? Robson and Jerome i inni artyści

“Unchained Melody” ma ponad pięćdziesiąt lat, ale wciąż jest piękna dla kolejnych pokoleń. Osiągnęła numer 1 na liście Przebojów aż cztery razy dla różnych artystów. Najpierw w wojennym dramacie “Soldier Soldier” – wersja Robsona i Jerome‘a była tzw. podwójną stroną A singla z coverem formacji Very Lynn’s White Cliffs of Dover  i pozostała w Numer 1 przez siedem tygodni. Sprzedano 1,87 miliona kopii. W Polsce najpopularniejsza jest wersja z filmu “Duch” grupy The Righteous Brothers .

 

3. (Everything I Do) I Do It For You ? Bryan Adams

 

Kolejna piosenka z  filmu. Był to “Robin Hood: Prince Of Thieves”. W Polsce ten utwór też był bardzo popularny na liście przebojów Trójki. Ballada Bryana utrzymywała najwyższą pozycję czyli nr 1 aż 16 tygodni. Było to w lato 1991. Sprzedano 1,85 miliona singla.

 

A na dalszych pozycjach m.in. Whitney Houston.

 

Miłosne ballady wszech czasów, zobaczcie dalej.

 

Top 10

POZYCJA TYTUŁ ARTYSTA                                                       ROK WYDANIA
1  LOVE IS ALL AROUND WET WET WET 1994
2 UNCHAINED MELODY/(THERE’LL BE BLUEBIRDS OVER) ROBSON GREEN & JEROME FLYNN 1995
3 (EVERYTHING I DO) I DO IT FOR YOU BRYAN ADAMS 1991
4 ANYTHING IS POSSIBLE/EVERGREEN WILL YOUNG 2002
5 I WILL ALWAYS LOVE YOU WHITNEY HOUSTON 1992
6 MY HEART WILL GO ON CELINE DION 1998
7 THE POWER OF LOVE JENNIFER RUSH 1985
8 THINK TWICE CELINE DION 1994
9 UNCHAINED MELODY GARETH GATES 2002
10 JUST THE WAY YOU ARE (AMAZING) BRUNO MARS 2010

?2018 Official Charts Company. All rights reserved.

Pełna 20 dostępna na stronie Official Chart

 

Posłuchaj Top 20 na Spotify