Let's get FKD UP Tribbs, Alok, Ceres i Mondello’G
od lewej: Alok, Ceres, Tribbs i Mondello’G (fot. Sony Music)

Jesteśmy świadkami pierwszej takiej sytuacji na polskim rynku! Oto polski artysta wydaje utwór z zagranicznym top producentem. Dowiedzieliśmy się jak do tego doszło? A sam utwór “LET’S GET FKD UP”? Hmmm…, posłuchajmy.

 

 

Mikołaj Trybulec znany pod pseudonimem Tribbs, może być – od dziś –  nazywany “polskim klejnotem na międzynarodowej arenie”. To pierwszy przypadek, aby polski producent tworzył utwór razem z zagranicznym , z tzw. pierwszej ligi. Takim bowiem jest Alok. Oto „LET’S GET FKD UP”.

No właśnie, to “hmmm”, bo muzycznie już pierwsze oceny (⭐⭐gwiazdkowe) naszych DJ’ów okazują się bardzo niskie. Ekipa w składzie: Tribbs, Alok, Ceres i Mondello’G “poszła” TikTokową modą, czego zresztą nie ukrywają. O “zabójczym” tempie na 140BPM już pisaliśmy. To nie jest do tańca, a jeśli już to raczej do… tupania.

A tak naprawdę to produkt dla fanów TikToka czyli do oglądania i słuchania. Skupmy się bardziej na fenomenie kolaboracji polsko-brazylijskiej.

Jak do tego doszło?

„LET’S GET FKD UP” kryje za sobą ciekawą historię. Wszystko zaczęło się, gdy brazylijska artystka Ceres opublikowała na platformie TikTok film.

Zachęcała producentów muzycznych do korzystania z jej wokalu w formie samplingu. Zainteresował się tym Tribbs i używając frazy zaśpiewanej przez Brazylijkę. Stworzył swoją propozycję. Potem dołączył do niego pochodzący z Belgii Mondello’G.

Każdy z opublikowanych filmów szybko stał się viralem, co nie umknęło uwadze jednej z największych gwiazd muzyki elektronicznej na świecie. Mowa oczywiście o Aloku.

Alok , który właśnie wylądował na #4 Top 100 DJs 2023 “zorganizował” cała trójkę pod swoim patronatem. A Tribbs pewnie pomyślał: “takim ludziom się nie odmawia“. W końcu , w serwisie Spotify jego muzyki miesięcznie słucha ponad 23 miliony użytkowników.

Tribbs mówi:

  • Ten utwór wywołał burzę. Ludzie wciąż tagowali Ceres i mówili mi, żebym stworzył utwór oparty na jej wokalu – posłuchałem i pomyślałem: woooooah, jest szalenie dobra. Dość szybko zrobiłem oryginalną wersję i po prostu wrzuciłem ją na TikToka. Ludzie natychmiast zaczęli o tym gadać – Mondello to podkręcił, Alok to podkręcił, a teraz mamy wersję, którą wszyscy się jaramy. Gotowi to get fkd up? 🤣

O nich

O Aloku i Tribbsie pisaliśmy ogromną ilość razy, dlatego skupmy się na tych mniej znanych. Brazylijska piosenkarka, autorka tekstów, DJ-ka i producentka CERES niedawno wraz z Dezko wydała największy dotąd swój hit „U&ME”.

21-letnia Melissa Leite Dos Santos, CERES, znana jest ze swojego potężnego wokalu. Jej największe dotąd wydawnictwa, „U&ME”, „Synthetic”, „Body Bend” i „Take a Bite”, zgromadziły ponad 5 milionów odtworzeń na Spotify i 500 tys. wyświetleń na YouTubie.

Z kolei ostatni swój utwór Mondello’G nagrał z LAUWEND i Gaullinem „Can’t Get You Out of My Head”. Nasze statystyki pokazują cos innego, bo do tej pory najbardziej podobał sie jego utwór “Booty Bounce” (2015).

Latynoski DJ, dawniej członek duetu Linka & Mondello, ma na koncie utwory grane przez Hardwella, Dimitri Vegas & Like Mike i Quintino. Opuszczenie duetu nie stanowiło końca jego kariery, wręcz przeciwnie – jeszcze nigdy nie był w tak dobrej formie.

Mondello’G stale inwestuje w nowe utwory i powoli buduje własną społeczność. Prowadzi także własne imprezy Soirée Carnage i Project X, które przyciągają tysiące. Jego ostatni utwór z LAUWEND był jednym z jego największych hitów.