Retrovision Promo House: Jake Tarry Haska Madan Salif Keita Sergio Mauri Da Funk Junkies

W pakiecie naszych rekomendacji House znajdziecie bardzo różne rzeczy. Retro pop, future, deep, electro, tribal house. Oto premiery od: Duke Dumont, Jaded x Black Caviar x Antony & Cleopatra, Tujamo, Francesco Adorisio ft. David David Broderick , Kygo ft. Valerie Broussard i Lorenz Koin ft. Lion D > już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl

 

 

 

 

Słynny brytyjski DJ i producent Duke Dumont prezentuje nowy zupełnie inny, jeśli chodzi o muzę house, utwór pt. ?Red Light Green Light?. Gościnnie słyszymy wokalistę Shauna Rossa. DD znów nam pokazuje, że jest jednym z tych czołowych producentów, którzy mogą wyznaczyć nowy trend w muzyce klubowej. Utwór generalnie nawiązuje do klimatów 80/90. Trochę tu brzmienia New Romantic i trochę electro pop. Nie jest to typowe odwzorowanie tych gatunków, bo Duke Dumont robi to po swojemu. Nie jest to jakaś przebojowa muza na Polskę, ale należy się tu wielki plus za inwencję twórczą. Utwór wydawniczo jest częścią serii ?For Club Play Only?.

 


Ten niemiecki producent jest ostatnio bardzo aktywny jako producent. W artykule Remix Tygodnia znajdziecie remix Tujamo do utworu “WTF”, a tu mamy jego najnowszą autorską nutę “Candy on the dancefloor”, która jest bardzo energetyczną mieszanką klasyki i future house.

 


Koniecznie posłuchajcie tej nowej promówki z Hexagon czyli z labela Don Diablo. Jaded x Black Caviar x Antony & Cleopatra “Slippin'” przypomina nam chwilami klasyka 20 Fingers np. “Short dick man”. Całość oparta głównie na basie naprawdę dobrze złożonych dźwięków. A że do tego dobrze kołysze i się miksuje – efekt wyszedł naprawdę znakomity.

 


Bardzo udany kawałek mało znanego producenta nawiązujący do klasyki vocal piano house. Francesco Adorisio pochodzi z Bolonii we Włoszech. Wokalnie w utworze “The Way You Hide” towarzyszy mu również mało znany u nas David Broderick.

 


Lorenz Koin feat. Lion D to wykonawcy nam zupełnie nieznani.  Kawałek pt.”I’m Flying” jednak zwrócił nasza uwagę, bo ma w sobie nieco oryginalności. Być może na fakt, że wokalista Lion D ma nigeryjskie korzenie, choć mieszka w Londynie. Sporo czasu w życiu zajęła mu muzyka reggae, co słychać w niektórych frazach tego utworu. Lorenz Koin to producent z Włoch. Sam ten nowy utwór to taki tribal house z domieszką klimatów dance.

 


Pierwszy singiel Kygo w 2019 roku, zapowiadający więcej muzyki norweskiego producenta, która ukaże się w najbliższych miesiącach. Utwór nagrany z wokalistą Valerie Broussard przypomina nieco swoim klimatem produkcje Ś.P.  Avicii, którego nowych utworów już zapewne nie usłyszymy. Trochę tu house, trochę trance z prostą nutą dance. Po takim producencie jak Kygo spodziewać się można czegoś więcej, ale skoro nawet taki DJ jak Markus Schulz robi takie łatwe utwory, to może to jakiś nowy trend.