lil nas x Elise LeGrow

Szukacie prostej i miłej dla ucha melodii, także do potańczenia ? Znaleźliśmy kilka takich utworów, czasem mało znanych artystów. Po prostu posłuchajcie: Zaz, Lil Nas X, Elise LeGrow, James Blunt i Arcadia.

 

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna. czasem tylko do posłuchania, ale coraz częściej do tańca. Oczywiście nie do klubów, ale podczas różnego rodzaju imprez. Tego typu utworu budują klimat takiej imprezy i wnoszą trochę świeżości, bo uzupełniają tzw. sprawdzone hity. Pięć klimatycznych utworów na różne sposoby. Od śpiewającej po francusku Zaz po rapującego Lil Nas X.

 

Ta francuska wokalistka jazzowo-soulowa reprezentuje ten nurt francuskiej muzyki … Pop, który nawiązuje do brzmień z Karaibów. „Si jamais j’oublie” i „Qué vendrá” to największe przeboje Zaz, ale ten nowy pt. „Imagine” (Warner Music) to podobny klimat – połączenie pięknej melodii, delikatności francuskiego wokalu i gdzieś w tle muzyki reggae.

 

Wokalista o znakomitym głosie – James Blunt powraca w całkiem tanecznej lekko Future pop’owej piosence „Love under pressure” (Warner Music). W 2005 roku miał wielki hit „You’re Beautiful”, ale po tanecznych kolaboracjach z Robinem Schulzem, Alle Farben i Lost Frequencies najwyraźniej oswoił się z tanecznymi klimatami.

 

Jeszcze jeden znakomity wokal, tym razem kobiecy. Elise LeGrow to kanadyjska wokalistka i autorka tekstów, u nas jakby jeszcze niedoceniona. Posłuchajcie „Feel Alright” (BMG), bo to niecodzienny głos połączony z lekko tanecznym klimatem vintage.

LeGrow mówi o piosence:

  • „To mój hymn na parkiet, zainspirowany sobotnią nocą w Toronto po tym, jak właśnie rzuciłem picie i branie narkotyków. Otoczony przez moich najlepszych przyjaciół, zagubiony w muzyce i czystej energii sali, przypomniało mi się, że taniec w tłumie sam w sobie jest dość spektakularnym hajem.”

 

Na razie owinięta tajemnicą projekt Arcadia debiutuje z utworem „Alice” (Ego Music). To francuski DJ/producent, który miesza różne lajtowe klimaty muzyki tanecznej. Jest Deep House, Dance, Pop a nawet Slap. Całość spina przyjemna melodia.

 

I cos z innej „bajki”, ale bardzo oryginalne. Lil Nas X to amerykański raper, wokalista i autor tekstów, który przyciągnął uwagę słuchaczy na całym świecie dzięki swojemu singlowi „Old Town Road”, a potem „Montero”.

Nowym utworem „That’s what I want” (Sony Music) potwierdza swój wielki talent i oryginalność, o co coraz trudniej w tych czasach.

 

 

Poprzedni artykułHEAVEN – Komodo odświeżają ponownie Adamsa
Następny artykułTHE FEELING czyli jak zrobić inaczej hit Cyndi Lauper
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".