Stefy De Cicco N.F.I Emie Look What You Have Done

Dziewczyny raczej wolą śpiewać – nie produkować – w tanecznych utworach Pop, ale znajdzie się takie elitarne grono producentek. Te pewnie najbardziej rozpoznawalne to australijskie siostry Miriam i Olivia Nervo. Od lat do tego grona zalicza się Stefy de Cicco, która właśnie przedstawia nam swój nowy utwór „Look What You Have Done”.

 

Z naszych statystyk wynika, że Stefy De Cicco do tej pory najbardziej podobała się u nas w utworze „Kids” , razem z KSHMR i MKLA. Bardzo dobrze był przyjęty „Coming Home”, z Sexycools. Było to 2020 roku. Pora teraz na cos nowego.  Już sama miniatura „Look What You Have Done” wygląda intrygująco.

 

Możecie tego nie wiedzieć, ale Stefy De Cicco od … 1999 roku, ale tak na poważnie od 2010, a więc całkiem długo. jej lista , zwłaszcza tzw. kolaboracji, jest dość długa. Jeśli  wymienimy tylko te dwa – powinno to wystarczyć:  Alok (2020) czy Hugel, w tym roku.

W „Look What You Have Done” producentka wykorzystuje sprawdzony lajt motyw wokalny, chyba „dam dam dam…”, ale ucieka od Slap House. Dzięki temu nie mamy do czynienia z szablonowym kawałkiem, jakich ostatnio cała masa. Brakuje tu jednak jakiejś zadziornej zakrętki, która by bardziej ubarwiła aranż utworu.

Zresztą jest on bardzo dobrym przykładem na pokazanie ewolucji muzyki tanecznej ostatnich lat. Jeszcze kilka lat temu mówiliśmy na taka produkcje „House”, a dziś częściej pada określenie „Dance”.

Z kim?

Pracując nad nowym utworem, Stefy De Cicco postanowiła zaangażować do współpracy australijsko-brytyjską ekipę N.F.I., która wcześniej nagrywała z takimi tuzami sceny house jak Riton („Don’t Talk To Me”, 14 milionów na Spotify) czy Martin Jensen („Can’t Come To the Phone”, 5 milionów).

I tu ciekawostka, bo na wokalu mamy litewską artystkę Emie, znaną z mega hitu (miliard streamów) „In My Mind”, wiadomo Dynoro & Gigi D’agostino.

Streamingowe statystyki pokazują inne popularne kawałki Stefy de Cicco. Ma ona na koncie serię znakomicie przyjętych singli i współpracę z takimi twórcami jak Martin Jensen („Day’N’Nite”, 63 miliony odsłuchów na Spotify), Alok („Te Bote”, 13 milionów), Kshmr & Mkla („Kids”, 50 milionów), Hugel & Hugo Cantarra („4 To The Floor”, 8 milionów).