LOOP Martin Garrix DallasK i Sasha Alex Sloan 681 500
od lewej: Martin Garrix i DallasK (fot. Universal Music)

Oto kolejny z wielkich producentów klubowych, który wraca do swoich korzeni brzmieniowych. Martin Garrix i jego kolega Dallas K nie patyczkują się i robią LOOP – kawałek prawie undergroundowy.

 

„Loop” nie jest piosenką mainstreemową czyli na listy przebojów. Co się zatem dzieje, że kolejny producent z tzw. pierwszej ligii odchodzi od muzyki pop. A w przypadku Martina Garrixa, od future pop? Przypuszczalnie producenci (i wydawcy) szukają czegoś nowego i na razie eksperymentują. DJ’e się cieszą, ale czy radiowcy też? Chyba nie, ale zdaje się w eterze tez już jest przesyt brzmieniami future pop.

 

To nieco zaskakujące, bo w tech-house’owym „Loop” można odnaleźć nawiązanie do brzmień electro house lat 90-tych. Nie jest to taka ckliwa piosenka na listy przebojów. Melancholijny wokal , jest chyba trochę przetworzony, pewnie po to, aby  nie był czasem słodki.

Do tego brzmienia nawiązuje surrealistyczny oficjalny teledysk do „Loop” przedstawia kobietę wyruszającą w coś, co wydaje się być tylko kolejną nocą na mieście. Poruszając się po ruchliwych ulicach i kolorowych klubach Las Vegas, w sennej podróży spotyka Garrixa i DallasK.

Za każdym razem, gdy wydaje się, że noc dobiega końca, bohaterka znajduje się z powrotem tam, gdzie zaczęła, a wieczór zaczyna się od nowa, pozostawiając ją beznadziejnie utkwioną w pętli.

Mówią o nim

Martin Garrix

– Gram tę piosenkę w moich setach już od dłuższego czasu, a reakcje publiczności są świetne. Uwielbiałem pracować z Dallas i jestem bardzo podekscytowany, że w końcu wydajemy ten utwór. 

… dodaje DallasK 

– „Loop” to nasza długoletnia współpraca. Poznaliśmy się wieki temu i w 2016 roku zremiksowałem jego singiel „in the name of love”. To głębsza piosenka dla nas obojga, zwieńczona niepowtarzalnym wokalem Sashy Alex Sloan, jednej z moich ulubionych współpracownic, która zawsze dodaje swoją wyjątkową perspektywę do każdej piosenki, którą napisze. Ma wszystkie odpowiednie składniki, aby stworzyć zarówno letni hit, jak i hymn na zerwanie. Mam nadzieję, że go polubicie!

O nich

Martin Garrix zaczynał dziewięć lat temu od muzyki EDM. Przez trzy kolejne lata zajmował pierwsze miejsce na liście 100 najlepszych DJ-ów magazynu „DJ Mag”. W 2021 był na #2. Po licznych sukcesach dał się skusić na produkcje mainstreemowe. Niedawno wydał swój pierwszy klubowy album „Sentio”. Zawiera kawałki z Zedd’em, DubVision, Mesto, Brooksem, Julianem Jordanem i Matisse & Sadko. J

Jego letnia trasa, która obejmuje rezydencje na Ibizie i Las Vegas, zabrała go na niektóre z największych letnich festiwali, w tym Open’er Festival, Electric Zoo, Tomorrowland, Colours of Ostrava i Veld Music Festival.

DallasK (Dallas Koehlke) napisał kawałki i je produkował dla takich artystów jak Fifth Harmony, Christina Aguilera, Ozuna, Lauv, Nicky Jam. Ma ponad 3 miliardy  streamów na Spotify.

Oprócz umiejętności pisania piosenek i produkcji, Dallas cieszy się uhonorowaną karierą jako artysta sam w sobie, wydając kilka głośnych kooperacji z Tiesto, Hardwellem, KSHMR i Adventure Club oraz grał na wszystkich głównych festiwalach, w tym Tomorrowland, EDC i Ultra! Remiksował także single dla takich artystów jak The Chainsmokers, MGMT, Skrillex i T.I./Pharrell/Robin Thicke.

Sasha Alex Sloan to wokalistka i autorka tekstów. Niedawno wydała swój drugi album „I Blame The World” z singlami „WTF”, „I Blame The World” i „Adult”.