JIGGLE JIGGLE - Duke & Jones, Louis Theroux Kideko remix

„Jiggle jiggle” to podobno kolejne odkrycie z Tik Toka, ale może podobać się z typowo muzycznej strony, bo jest pełen niebanalnych pomysłów. To kolejny przykład, że remiks może ożywić – i wypromować – oryginał. Stworzyli go Duke & Jones, Louis Theroux, a zremiksował najbardziej z nich nam znany – Kideko.

 

Bardzo rzadko zdarza się na naszych łamach polecać/recenzować remiks zamiast oryginału danego tytułu, ale tym razem tak trzeba. „Jiggle jiggle” to żartobliwie brzmiący tytuł, ale to muzyka nam się spodobała – właśnie ten żywiołowy i kreatywny remiks.

 

Coraz popularniejszy elektroniczny duet z Wlk.Brytanii Duke & Jones wydał już jakiś czas temu singiel „Jiggle Jiggle”, ale pewnie byśmy o nim nie słyszeli. Viralowo podkręcił go niejaki Louis Theroux. I tu jest najlepsze, bo to wcale nie jakiś muzyczny producent.

Louis Sebastian Theroux to brytyjsko-amerykański dokumentalista, dziennikarz, nadawca, podcaster i autor. Otrzymał dwie nagrody Brytyjskiej Akademii Telewizyjnej oraz nagrodę Royal Television Society Television Award.

Wersja z Theroux stała się popularna po tym, jak wykonał on rap w programie YouTube „Chicken Shop Date”. Potem jeden z użytkowników TikToka przekształcił to na swój sposób. Oryginalna wersja utworu już przed premierą zgromadziła ponad 4 miliony wyświetleń na YouTubie. Obecnie to jedna z największych piosenek na TikToku z ponad 100 tysięcy codziennych kreacji. Do tego 1,8 miliona TikToków oraz ponad 50 milionów wyświetleń oryginalnego teledysku.

No i spodobało się. Trend sprawił, że użytkownicy, głównie młodzi dorośli i nastolatki, zsynchronizowali się z rapem Theroux i wykonali towarzyszący mu taniec z choreografią. Dopiero później Theroux wyprodukowano pełną wersję rapu z duetem DJ-ów Duke & Jones z Manchesteru i nazwali to „Jiggle Jiggle” [Robots & Humans/Sony Music].

Remiks

To jeszcze nie wszystko, bo powstał żywiołowy remiks, który naszym zdaniem został bardzo fajnie zaaranżowany. Jego autorem jest Kideko. Swoimi pomysłami nawiązał nawet do początków brzmienia House czyli pierwszej połowy lat 80-tych. Ale nie tylko, bo słyszymy tu mnóstwo muzycznych smaczków.

Pod nazwa Kideko ukrywa się Ryan Hurley – producent z Brighton w Wlk.Brytanii. Nagrywa od 2016 roku. Współpracował z nie byle kim, bo m.in. z Becky G i Tinie Tempah’em czy Armandem Van Heldenem.