Lorna Shorty Cuban Deejays Ella Baila Reggaeton

Czy rozpoznajecie tą melodię w utworze “Ella Baila Reggaeton”? Na pewno, bo kto by nie znał. Oto kolejna zwariowana przeróbka. Wykonawcy: Lorna x Shorty x Cuban Deejays. Zupełnie odmiennym przypadkiem jest Raffaella Carra. Tu stare powraca w oryginalnej formie. 

 

 

 

 

 

 

 

“Ella Baila Reggaeton” – ten tytuł nic Wam nie powie. Gdy jednak posłuchacie utworu Lorna x Shorty x Cuban Deejays od razu usłyszycie motyw ze Snap “Rhythm is a dancer”, o którym piszemy niżej.

“Ella Baila Reggaeton” w ciekawym składzie. Lorna to Lorna Zarina Aponte Acosta – raperka i artystka reggaeton, urodzona w Panamie w 1983 r. Najbardziej znana z piosenki ?Papi chulo … (te traigo el mmmm …)? wydanej w 2003 roku. Znacie ją zapewne. Była u nas przebojem. Shorty to Francesco Sortino – producent z Włoch, zaś ekipa Cuban Deejays – jak wskazuje nazwa – pochodzi zapewne z Kuby. mają na koncie przebój “Bonito Y Sabroso”.

 

Przypomnijcie sobie oryginał, który jest naszym mega klasykiem.

https://www.youtube.com/watch?v=KkhGkRahU6g

 

?Rhythm Is a Dancer? to utwór niemieckiej grupy eurodance Snap. Został wydany w marcu 1992 roku jako drugi singiel z ich drugiego studyjnego albumu “The Madman’s Return” (1992). Napisany przez Benito Benitesa, Johna ?Virgo? Garretta III (pseudonimy dla niemieckich producentów Michaela Münzinga i Lucy Anzilottiego) oraz Thea Austin.

?Rhythm Is a Dancer? odniosła międzynarodowy sukces, znajdując się na szczycie list przebojów we Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dotarł także do pierwszej piątki na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Dance Club. Utwór spędził sześć tygodni na szczycie brytyjskiej listy przebojów, stając się drugim najlepiej sprzedającym się singlem z 1992 roku, przegrywając jedynie z ?I Will Always Love You? Whitney Houston.

 

 


Czasem stare powraca jako… stare. Tak jest w tym przypadku.

Ta wokalistka z Włoch, mimo ogromnego dorobku hitów w swojej ojczyźnie,  znana jest u nas z jednego przeboju “A Far L’Amore Comincia Tu”. Pewnie go kojarzycie. To było w 1977 roku.

Teraz jednak inna piosenka wraca. Raffaella Carra nagrała ją w 1974 roku, ale teraz ponownie staje się hitem! Jeden z największych przebojów włoskiej sceny muzyki disco sprzedał się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Taneczny utwór wykorzystany w reklamie jednej z firm odzieżowych jest obecnie jedną z najbardziej wyszukiwanych piosenek w serwisach cyfrowych.

 

 

 

Zobacz poprzednie STARE / NOWE