Lorna Shorty Cuban Deejays Ella Baila Reggaeton

Czy rozpoznajecie tą melodię w utworze „Ella Baila Reggaeton”? Na pewno, bo kto by nie znał. Oto kolejna zwariowana przeróbka. Wykonawcy: Lorna x Shorty x Cuban Deejays. Zupełnie odmiennym przypadkiem jest Raffaella Carra. Tu stare powraca w oryginalnej formie. 

 

 

 

 

 

 

 

„Ella Baila Reggaeton” – ten tytuł nic Wam nie powie. Gdy jednak posłuchacie utworu Lorna x Shorty x Cuban Deejays od razu usłyszycie motyw ze Snap „Rhythm is a dancer”, o którym piszemy niżej.

„Ella Baila Reggaeton” w ciekawym składzie. Lorna to Lorna Zarina Aponte Acosta – raperka i artystka reggaeton, urodzona w Panamie w 1983 r. Najbardziej znana z piosenki „Papi chulo … (te traigo el mmmm …)” wydanej w 2003 roku. Znacie ją zapewne. Była u nas przebojem. Shorty to Francesco Sortino – producent z Włoch, zaś ekipa Cuban Deejays – jak wskazuje nazwa – pochodzi zapewne z Kuby. mają na koncie przebój „Bonito Y Sabroso”.

 

Przypomnijcie sobie oryginał, który jest naszym mega klasykiem.

 

„Rhythm Is a Dancer” to utwór niemieckiej grupy eurodance Snap. Został wydany w marcu 1992 roku jako drugi singiel z ich drugiego studyjnego albumu „The Madman’s Return” (1992). Napisany przez Benito Benitesa, Johna „Virgo” Garretta III (pseudonimy dla niemieckich producentów Michaela Münzinga i Lucy Anzilottiego) oraz Thea Austin.

„Rhythm Is a Dancer” odniosła międzynarodowy sukces, znajdując się na szczycie list przebojów we Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dotarł także do pierwszej piątki na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Dance Club. Utwór spędził sześć tygodni na szczycie brytyjskiej listy przebojów, stając się drugim najlepiej sprzedającym się singlem z 1992 roku, przegrywając jedynie z „I Will Always Love You” Whitney Houston.

 

 


Czasem stare powraca jako… stare. Tak jest w tym przypadku.

Ta wokalistka z Włoch, mimo ogromnego dorobku hitów w swojej ojczyźnie,  znana jest u nas z jednego przeboju „A Far L’Amore Comincia Tu”. Pewnie go kojarzycie. To było w 1977 roku.

Teraz jednak inna piosenka wraca. Raffaella Carra nagrała ją w 1974 roku, ale teraz ponownie staje się hitem! Jeden z największych przebojów włoskiej sceny muzyki disco sprzedał się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Taneczny utwór wykorzystany w reklamie jednej z firm odzieżowych jest obecnie jedną z najbardziej wyszukiwanych piosenek w serwisach cyfrowych.

 

 

 

Zobacz poprzednie STARE / NOWE