LOVE HURT REPEAT 😯Alle Farben i Lewis Thompson sprytnie sięgają czasów ’90

DJ RAPORT POLECA PREMIERĘ Alle Farben & Lewis Thompson - Love Hurt Repeat feat. Mae Muller

Spryt producentów nie zna granic. Można wpleść w nową produkcję coś starego, co krąży w naszej muzycznej pamięci. Można także zamienić prostą piosenkę wykorzystując brzmienie EDM. Oto jeden z przykładów.

 

Nowy utwór (2024) Ale Farben “Love Hurt Repeat” wpisuje się w jeden z trendów, który zaczyna się kształtować na dobre. Gdy tzw. pierwszoligowi producenci zaczynają robić w podobny sposób – można mówić o trendzie. Czasem biorą znaną melodią, a czasem znane brzmienie. W tym przypadku mamy tą drugą opcję.

Czy znacie to brzmienie z przeszłości?

Prosta melodia czyli – po naszemu – piosenka “lekka, łatwa i przyjemna” – opakowana jest tu w lekkie instrumentarium rodem z EDM. To nic nowego, bo takie patenty robił już dość dawno Robin Schulz.

Co tu mamy zatem z przeszłości? Rozpoznaliście już? Jeśli nie to wyjaśniamy. Producenci sięgnęli do czasów eurodance, ale nie tylko generalnie do dekady 90. Tak zwany “main lead” czyli główna linia instrumentu przewodniego w 100% jest stylizowana na “Don’t you want me” (Felix) lub choćby przebojach Dr Albana. Znacie je bardzo dobrze.

Czy to coś złego?

Wręcz przeciwnie! Z pewnością nas to cieszy, a młodsze pokolenie odkryje dzięki temu coś nowego. Tak więc spryt producentów nie zna granic, ku naszemu zadowoleniu.

Ciekawostka; utwór będzie stanowił muzyczne tło dla zwiastuna nowego sezonu niemieckiego programu telewizyjnego “Ich bin ein Star – Holt mich hier raus”. To taki niemiecki talent show.

 

Współpraca w “Love Hurt Repeat”

Po euforycznym “Believe” z października ubiegłego roku i w sam raz na 20-lecie swoich pierwszych utworów Alle Farben wraca z kawałkiem “Love Hurt Repeat”.

W ciągu ostatnich lat współpracował z takimi twórcami, jak Robin Schulz, James Blunt, Steve Aoki czy Icona Pop. Tworzył remiksy dla Eda Sheerana, Marshmello, Khalida, Martina Garriksa czy nawet dla Blanki. Łącznie zgromadził 2 miliardy streamów, ponad 35 diamentowych, platynowych i złotych płyt.

Lewis Thompson nie jest nam obcy. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami, jak Joel Corry, Becky Hill, David Guetta i Anne-Marie. Współtworzył też wiele hitów, w tym przebój single “Head & Heart” Joela Corry’ego. Utwory, w których miał swój udział wygenerowały 5 miliardów streamów.

O Mae Muller pisaliśmy z okazji choćby Eurowizji, w 2023 roku reprezentowała Wielką Brytanię na Konkursie Piosenki Eurowizji. Osiągnęła już na YouTube i TikToku ponad 2 miliardy streamów.

Jeśli interesuje was poruszany temat to innym przykładem tego trendu jest “Deep in your heart” Aloka.