steve angello, ME, trumpz wave wave timothy allen, tiesto baila conmingo

Już od pierwszych dni 2024 pojawiło się sporo premier z gatunku “house music”. Jak zwykle wybraliśmy kilka z nich, choć ilość tych ciekawych przekracza nasze (wspólne) możliwości czasowe. Posłuchajcie tych pięć!

 

Co wybrać, abyście się nie zawiedli? Ciężka sprawa, zważywszy, że gusta bywają różne. Dziś w roli głównej brzmienie “oldschool”, bo aż trzy utwory nawiązują do tego z bardziej odkrywczych gatunków muzyki klubowej dekady ’90. Już pierwszy utwór intryguje swoim tytułem (ME), a jeszcze bardziej jego autor Steve Angello.

Dawno u nas nie słyszany Steve Angello to legenda wród szwedzkich DJs. Jest założycielem labela SIZE, w którym wydaje do dziś. I tak już od 20 lat. Przyzwyczaił nas do muzyki tech house, której bliżej do tzw. undergroundu.

No i najważniejsze, bo może nie każdy kojarzy – Steve Angello wchodzi w skład tria Swedish House Mafia.

Tymczasem jego premierowy kawałek o bardzo krótkim tytule “ME” [Universal Music] skoczny kawałek groove house, choć nie brakuje tu brzmień technicznych. Producent wyraźnie inspiruje się czasami oldschool.

 

“Overpowered” [Armada Music / Subjekt]  to następna premierowa produkcja nawiązująca do czasów oldschool (90). Jednak , oprócz charakterystycznych dźwięków tamtych czasów, słyszymy bardzo dobry wokal. To brytyjska wokalistka Alex Mills.

Producent Smokey Bubblin B to także Brytyjczyk. Możecie go kojarzyć z równie ciekawego “Suzanne’s Groove” (2023).

 

Vasiliki Karagiorgos aka VASSY to wokalistka o grecko-australijskich korzeniach. Często gości na naszych łamach, bo jej utwory są po prostu ciekawe. Tym razem, w przypadku “Off switch” [Warner Music], także nie powinniście się zawieść.

Czytelna linia melodyczna oparta oldschoolowym samplu, classic piano house i wokalu, w którym słyszymy prostu lajt motyw – to u nas “chodzi”.

 

Don Fuego to debiutujący duet producentów, chyba gdzieś z Kolumbii. Skoczny brat, zgrabna melodia i przyjemne dźwięki w “All I want (All Night)” [Smash The House / Smash Deep] na pewno warte są waszej uwagi.  ANDREWBATES to producent z Glasgow, w Szkocji.

 

Brytyjczyk Kid Massive to prawdziwy weteran sceny house, bo produkuje już blisko 20 lat. Jego najnowszy produkt “Over you” [House Heads] to ukłon w kierunku disco, ale podanej w mocniejszej energetycznej dawce.