metrochic danse

Nazwa Metrochic nic nam kompletnie nie mówi, ale autorzy remiksów już tak. Posłuchajcie premierowego utworu pt. “Danse”, który od pierwszych taktów przypomina nam pewną francuską formację. Szukamy wiec odpowiedzi czy to czasem nie Shanguy ?

 

Absolutnie tajemnicza nazwa “Metrochic”, ale najważniejsza jest tu muzyka. Oto utwór o nazwie “Danse”, który od razu skojarzy wam się z czymś co znacie, ale nie jest to bynajmniej cover.

Utwór Metrochic, mimo swojej tajemniczości, z dnia na dzień wzbudza coraz większe zainteresowanie naszych DJ’ów. Tydzień temu miał swoją premierę, a dziś jest już na #12 Digital DJ Top 50. Możemy więc powiedzieć, że nasi didżeje odkryli coś zupełnie nowego.

Jak słychać “Danse” zdecydowanie kojarzy nam się z brzmieniem Shanguy, a zaśpiewany jest także po francusku. Nawet okładka singla to zdaje się uliczny widoczek z Paryża.

Muzycznie, co udało nam się ustalić drogą śledztwa, twórcami utworu nie są Shanguy, ale trzech zupełnie innych ludzi, prawdopodobnie z Włoch.

Ale to nie wszystko. Utwór Metrochic został opublikowany w postaci dwóch remiksów. Tu możemy powiedzieć coś więcej.

Kim są remikserzy?

Davide Guadagni aka Dave Crusher dostarczył nam sporo dobrej muzyki. Do tej pory najlepiej wychodziły mu tzw. remaki. Tu bardzo podoba się jego “Losing My Religion” (Sylver x Angemi & Dave Crusher), “Rhythm Is A Dancer” (z Jackmar) czy “Get Down” (z Steff Da Campo). Obecnie całkiem nieźle radzi sobie jego odświeżenie “Let’s get loud” (Jennifez Lopez).

Jest tego bardzo dużo, ale co ważne DJ’e w Polsce polubili jego styl. A ten się nieco zmienił w przypadku “Danse”.

Naszym zdaniem, mimo, że bliski jest brzmieniu popularnej u nas formacji, jest bardzo przebojowy. Jak już widać bardzo dobrze u nas odbierany. Możecie go usłyszeć w naszym podcaście After Weekend #21, tu obok tego artykułu.

EdMofo możecie kojarzyć z “Clandestina“, sprzed dwóch lat. To producent z Rosji.