TROUBLE SO HARD 👍Le Pedre, DJs From Mars, Mildenhaus i ten wokal…

Trouble so hard le pedre djs from mars moby

Ta melodia jest ogólnie znana, ale mało kto wie, że to wcale nie Moby jest autorem oryginału. Nie pierwszy to przykład, że sukces odniosła nie oryginalna wersja utworu. mamy dziś okazję przypomnieć historię utworu „Trouble So Hard”, bo ekipa w składzie Le Pedre, DJs From Mars i Mildenhaus odświeżyła ten kultowy kawałek.

 

Charakterystyczna i nietypowa barwa wokalu w „”Trouble So Hard”” to ten element, który zdecydował o popularności wersji wydanej pt. “„Natural Blues”. Stał za tym Moby w 2000 roku. Dziś mamy taneczną wersję autorstwa Le Pedre, DJs From Mars, Mildenhaus.

“Trouble so hard” w nowej wersji to po prostu fajnie skrojony house gdzie słyszymy charakterystyczny motyw wokalny, ale Le Pedre idzie dalej, bo wstawia swoje imitowane frazy rockowej gitary, podobnie jak to zrobił np. w “I was made”.

Francuski DJ Le Pedre stał się popularny na naszych parkietach właściwie z tygodnia na tydzień, kiedy pojawił się jego “I Was Made” – odświeżony z Vinai – klasyk grupy Kiss “I was made for lovin you”. Doszedł na czoło Polish Dance Chart, grały go także polskie stacje radiowe.

DJs from Mars to nasi znajomi Włoch, twórcy niezliczonej ilości miksów i mash up’ów. Znamy ich produkcje chyba od 2007 roku. Włosi Luca Ventafridda i Massimiliano Garino mają naprawdę bogaty dorobek i oczywiście doświadczenie.

Zupełnie nam nieznany jest Mildenhaus. Jak ustaliliśmy to także Włoch. Jest także DJ-em, pochodzi z Rzymu.

Który to oryginał?

Natural Blues ” to piosenka amerykańskiego muzyka elektronicznego Moby‘ego .

Została wydana w marcu 2000 roku. Singiel w Wielkiej Brytanii osiągnął 11 miejsce na brytyjskiej liście przebojów. W Islandii zajęło 1. miejsce.

Ale prawdziwy oryginał to jest to.

Nie jest to jednak oryginał. Opiera się bowiem na wokalu zsamplowanym z „ Trouble So Hard ” amerykańskiej piosenkarki folkowej, która nazywała się Vera Hall. Nagrała go w 1937 roku, a wiec bardzo dawno temu. Teraz możecie porównać.