MILLION VOICES – Wycleaf Jean, potem Otto Knows, teraz Le Pedre

million voices otto knows sexycools le pedre wycleaf jean

Życiorys utworu “Million voices” jest zupełnie inny niż większości innych obecnie odświeżanych. Najpierw wykonał go tylko do filmu legendarny Wycleaf Jean, potem zsamplował go Otto Knows, a teraz odświeża ją ekipa znanych producentów: Le Pedre, Sexycools i Paolo Pellegino.

 

Kariera Pierre Abbate aka Le Pedre nabrała rozpędu od kiedy wydał “I was made“, potem “Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)”, a ostatnio “Hot”. Ma już 1 mln słuchaczy miesięcznie. W “Million voices” kontynuuje to w czym jest najlepszy czyli odświeżaniu starych hitów.

 

Sexycools (81 tys. słuchaczy miesięcznie) to Włosi, bardziej znani ze swoich nazwisk czyli Luca Palmieri i Vanni Giorgilli i utworu “Coming Home”, ze Stefy De Cicco.

Paolo Pellegrino powinien być u nas bardziej znany. W serwisach streamingowych ma 975 tys. słuchaczy miesięcznie. W 2020 miał u nas bardzo popularny utwór “I Don’t Wanna Know”.

Ich wersja utworu sprzed lat oparta jest na bardzo prostym pomyśle, a w zasadzie samplu popularnego 9 lat wcześniej utworu. W zasadzie panowie dołożyli tylko szablon Slap House. Ale to właśnie tak robi się teraz hity. Tak zresztą zrobiono w “I was made”.

9 lat wcześniej

Utwór w tej wersji powstał niejako przy okazji, bo  Otto Knows nagrał ją zapleczu studia, podczas gdy jego słynni koledzy – Ingrosso i Alesso – nagrywali swój późniejszy hit “Calling”.

Otto Jettman , lepiej znany pod pseudonimem Otto Knows , jest szwedzkim DJ-em, producentem płyt i remikserem, który ma na swoim koncie wiele hitów w Szwecji, Belgii i Holandii oraz współpracował z takimi artystami jak Britney Spears , Avicii , Sebastian Ingrosso , Alesso oraz dokonał remiksów dla ATB , Imogen Heap i innych.

Najbardziej znany jest z piosenek takich jak „Starlight (Otto Knows Remix)”, „Parachute”, „Next to Me”, „Dying for You” i właśnie „ Million Voices ”.

Producent zsamplował inny utwór…

17 lat wcześniej

“Million voices” powstał na potrzeby filmu “Hotel Rwanda”. Otrzymał on kilka nominacji do Oskara, jako tzw. film zaangażowany, bo opowiadał o ludobójstwie w Rwandzie.

To nie był żaden przebój singlowy Wycleaf Jean‘a, który ma na koncie mnóstwo innych klasyków, np. “Killing me softly”. Znacie ten utwór doskonale.