i was made for lovin kiss vinai le pedre

„I was made for lovin’ You Baby” to jeden z bardziej niezwykłych hitów tanecznych lat 70-tych. Poznajcie nowa wersję VINAI & Le Pedre i oryginał grupy Kiss wraz z jego historią.

 

Dlaczego to taki niezwykły hit? Bo grupa Kiss była gwiazdą cięższej odmiany rocka i nagle nagrała utwór w klimacie tanecznym, a dokładniej disco i rocka. O historii piszemy niżej, a na początek posłuchajcie adaptacji 2020, której tytul został skrócony do: I was made.  Zrobili ją znani nam doskonale VINAI oraz zupełnie nieznany Le Pedre. Oto efekt.

 

„I was made” w nowej wersji jest bardzo prosty, na pograniu Dance i House. Wydaje się, że jednak brakuje tego przysłowiowego pazura jaki ma oryginał. Braci VINAI – Alessandro i Andrea – do tej pory najbardziej nas zaskoczyli utworem „Rise up”, który pojawił się nieco ponad pół roku temu.

O Le Pedre słyszeliśmy tylko przy okazji remiksów utworu Fader „That girl”.

Oto oryginał

„ I Was Made for Lovin 'You ” to piosenka amerykańskiego hardrockowego zespołu Kiss , pierwotnie wydana na ich albumie z 1979 roku, „Dynasty” .

 

Piosenka była jednym z niewielu singli zespołu, które pojawiły się na listach przebojów w Wielkiej Brytanii w latach siedemdziesiątych, choć osiągnęła jedynie 50. miejsce, gdzie 7-minutowa i 54-sekundowa wersja została wydana na 12-calowym singlu, oprócz krótszej 7-calowej wersji. Piosenka stała się stałym elementem występów Kiss na żywo.

i was made for lovin kiss vinai le pedre Współautor utworu Desmond Child powiedział: „Paul chciał napisać dobrą piosenkę disco i postanowiłem mu w tym pomóc. Paul zaczął pisać teksty i akordy, a potem zagrałem piosenkę na gitarze i powiedziałem„ OK, zrobimy coś, aby to poprawić i sprawić, że to naprawdę dobra piosenka… ”

„I Was Made for Lovin 'You” w dużej mierze czerpie ze stylu disco. Był on popularny w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70. Według legendy członkowie zespołu byli w konflikcie ze swoimi producentami, którzy chcieli, aby zespół przeszedł na bardziej komercyjne brzmienie. W odpowiedzi zespół argumentował, że lukratywne piosenki disco mogą zostać napisane przez każdego w krótkim czasie.

Historia mówi, że demo utworu zostało ukończone zaledwie kilka godzin po zakładzie. Chociaż historia jest niesprawdzona, Paul Stanley , który był współautorem piosenki stwierdził cos takiego.

  • jego świadomym wysiłkiem z jego strony było udowodnienie, jak łatwo było napisać i nagrać przebojową piosenkę disco.

„I Was Made for Lovin 'You” był drugim złotym singlem zespołu, sprzedającym się w ponad milionie kopii. Singiel uzyskał status złotej płyty w USA 16 sierpnia 1979 roku, a w Kanadzie 1 sierpnia 1979.

Singiel osiągnął 11. miejsce na liście singli US Billboard i 1. miejsce na kanadyjskiej liście singli RPM National (drugi singiel zespołu na szczycie listy przebojów w tym kraju, po „Shout It Out Loud” ). Następnie stał się hitem w Australii, osiągając 2. miejsce na listach przebojów . W Europie Zachodniej: znalazł się w pierwszej dwudziestce w Szwecji , w pierwszej dziesiątce w Norwegii i na drugim miejscu we Francji , Niemczech , Szwajcarii i Austrii . W Holandii to był numer 1. W Wielkiej Brytanii zatrzymał się na pozycji 50. W polskich dyskotekach szału nie było, ale był grany.

 

 

Zobacz hit z lat 70-tych HOT STUFF