“I was made for lovin’ You Baby” to jeden z bardziej niezwykłych hitów tanecznych lat 70-tych. Poznajcie nowa wersję VINAI & Le Pedre i oryginał grupy Kiss wraz z jego historią.
Dlaczego to taki niezwykły hit? Bo grupa Kiss była gwiazdą cięższej odmiany rocka i nagle nagrała utwór w klimacie tanecznym, a dokładniej disco i rocka. O historii piszemy niżej, a na początek posłuchajcie adaptacji 2020, której tytul został skrócony do: I was made. Zrobili ją znani nam doskonale VINAI oraz zupełnie nieznany Le Pedre. Oto efekt.
“I was made” w nowej wersji jest bardzo prosty, na pograniu Dance i House. Wydaje się, że jednak brakuje tego przysłowiowego pazura jaki ma oryginał. Braci VINAI – Alessandro i Andrea – do tej pory najbardziej nas zaskoczyli utworem “Rise up”, który pojawił się nieco ponad pół roku temu.
O Le Pedre słyszeliśmy tylko przy okazji remiksów utworu Fader “That girl”.
Oto oryginał
? I Was Made for Lovin ‘You ? to piosenka amerykańskiego hardrockowego zespołu Kiss , pierwotnie wydana na ich albumie z 1979 roku, “Dynasty” .
Piosenka była jednym z niewielu singli zespołu, które pojawiły się na listach przebojów w Wielkiej Brytanii w latach siedemdziesiątych, choć osiągnęła jedynie 50. miejsce, gdzie 7-minutowa i 54-sekundowa wersja została wydana na 12-calowym singlu, oprócz krótszej 7-calowej wersji. Piosenka stała się stałym elementem występów Kiss na żywo.

?I Was Made for Lovin ‘You? w dużej mierze czerpie ze stylu disco. Był on popularny w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70. Według legendy członkowie zespołu byli w konflikcie ze swoimi producentami, którzy chcieli, aby zespół przeszedł na bardziej komercyjne brzmienie. W odpowiedzi zespół argumentował, że lukratywne piosenki disco mogą zostać napisane przez każdego w krótkim czasie.
Historia mówi, że demo utworu zostało ukończone zaledwie kilka godzin po zakładzie. Chociaż historia jest niesprawdzona, Paul Stanley , który był współautorem piosenki stwierdził cos takiego.
- jego świadomym wysiłkiem z jego strony było udowodnienie, jak łatwo było napisać i nagrać przebojową piosenkę disco.
?I Was Made for Lovin ‘You? był drugim złotym singlem zespołu, sprzedającym się w ponad milionie kopii. Singiel uzyskał status złotej płyty w USA 16 sierpnia 1979 roku, a w Kanadzie 1 sierpnia 1979.
Singiel osiągnął 11. miejsce na liście singli US Billboard i 1. miejsce na kanadyjskiej liście singli RPM National (drugi singiel zespołu na szczycie listy przebojów w tym kraju, po ?Shout It Out Loud? ). Następnie stał się hitem w Australii, osiągając 2. miejsce na listach przebojów . W Europie Zachodniej: znalazł się w pierwszej dwudziestce w Szwecji , w pierwszej dziesiątce w Norwegii i na drugim miejscu we Francji , Niemczech , Szwajcarii i Austrii . W Holandii to był numer 1. W Wielkiej Brytanii zatrzymał się na pozycji 50. W polskich dyskotekach szału nie było, ale był grany.
Zobacz hit z lat 70-tych HOT STUFF

![NEW MUSIC FRIDAY 2025[45] ⚡ Remiksy na czele, ale wygrywa “The Fate Of Ophelia” Taylor Swift, Loud Luxury - 'The Fate Of Ophelia'](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/10174333/Taylor-Swift-Loud-Luxury-The-Fate-Of-Ophelia-238x178.jpg)
![NEW MUSIC FRIDAY 2025[44] ⚡ Tu mogą się trafić przeboje na dłużej Shakira, Ed Sheeran, Beele - 'Hips Don't Lie' (Spotify Anniversary Version)](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/03210309/Shakira-Ed-Sheeran-Beele-Hips-Dont-Lie-Spotify-Anniversary-Version-238x178.jpg)
![NEW MUSIC FRIDAY 2025[43] ⚡ Oto powroty muzycznych klasyków… Afrojack Feat. Eva Simons - Take Over Control (2025 hills Remix)](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/27172703/Afrojack-Feat.-Eva-Simons-Take-Over-Control-2025-Remix-238x178.jpg)
![NEW MUSIC FRIDAY 2025[42] ⚡ Tydzień pełen odświeżeń Vasovski Live - 'Shackles' (Praise You)](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/20183302/Vasovski-Live-Shackles-Praise-You-238x178.jpg)
![NEW MUSIC FRIDAY 2025[41] ⚡ Czy to będą “czarne konie”? 'bajo la luna' by luzenzo](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/13192113/bajo-la-luna-luzenzo-238x178.jpg)
![NMF POLSKA 2025[45] ✨ Bardzo urozmaicone premiery, ale wygrywa On Paweł Stasiak, Wiatr, Funky Beatz - Gdzie jest Ola (O-La-La 2025)](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/10185059/Pawel-Stasiak-Wiatr-Funky-Beatz-Gdzie-jest-Ola-O-La-La-2025-100x75.jpg)
![NEW MUSIC FRIDAY 2025[45] ⚡ Remiksy na czele, ale wygrywa “The Fate Of Ophelia” Taylor Swift, Loud Luxury - 'The Fate Of Ophelia'](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/10174333/Taylor-Swift-Loud-Luxury-The-Fate-Of-Ophelia-100x75.jpg)




