Mo-Do Ummet Ozcan Eins zwei

W tym tygodniu niezwykła mieszanka przeróbek, bo mamy do czynienia z wysmakowanym funk z końca  lat 60-tych i kiczowatym euro disco z lat 90-tych. Sly and the Family Stone, Des’ree, Hot Streak, Mo-Do w przeróbkach ciągle zaskakującego Purple Disco Machine, Richard Grey & Lissat, Bombs Away i Ummet Ozcan.

 

 

 

 

 

“Everyday People” to utwór z repertuaru Sly and the Family Stone z 1968 roku. Był to pierwszy singiel zespołu, który zajął pierwsze miejsce na liście Hot 100 w USA. Teraz powraca w całkiem fajnej wersji house. Specjalizujący się ostatnio w przeróbkach house Richard Grey & Lissat (zobacz “Jump”).  Lekki i wesoły house, a w środku … hip-hopowa “dziura”. To lubimy!

Porównajcie to z oryginałem, który powstał dawno, bo ponad 50 lat temu.

 


Purple Disco Machine znów powraca z nową produkcją. Tydzień temu mieliśmy jego remiks dla Calvin Harris “Giant“,  a teraz Tino Piontek przedstawia autorską produkcję, opartą jednak o coś starego. Tym starym jest tu sampel utworu “Body Work” mało znanej, przynajmniej u nas, grupy Hot Streak. Był to przebój z początków dekady lat 70-tych. A jak dobrze posłuchacie to dostrzeżecie motyw, który wykorzystano w mega hicie z lat 80-tych “Funky Town”.

 


Doskonale znany nam od 2011 roku australijski duet Bombs Away prezentuje nową wersję wielkiego hitu brytyjskiej wokalistki  Des?ree ?You Gotta Be? z 1994 roku! Bombs Away to bracia Coleman ? djsko-producencko- wokalny duet nominowany wcześniej do australijskiej nagrody ARIA. Ich debiutancki album ?Fragments? ukazał się w 2018 roku. Nie jeden singiel z tego wydawnictwa pokrył się platyną! U nas najlepiej został przyjęty ich kawałek “Get Stoopid”. I taki bardziej klubowy Bombs Away lubimy , zamiast ten co proponują w “?You Gotta Be? czyli taki już nieco ograny future pop reggaeton. A może … się spodoba…

 


Mo-Do (Fabio Frittell) to włoski producent, który stał się popularny dzięki właściwie jednemu przebojowi. W 1994 roku nagrał “Eins, zwei Polizei” i odniósł sukces w prawie całej Europie. Czy ta nowa prawie hands-upowa wersja Ummet Ozcan “powali na nogi”? Chyba nie, ale oceńcie sami. Dla nas to przykład wspomnianego kiczu.