jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Morandi – Kalinka > takiej nietypowej wersji jeszcze nie było! Przetestujcie!

Morandi – Kalinka > takiej nietypowej wersji jeszcze nie było! Przetestujcie!

Takiej wersji „Kalinka” jeszcze nie było! Słychać w niej reggae, dance, a nawet chwilami czarny klimat  r’n’b. Czy to aby nie za daleko idący eksperyment muzyczny z tak balangowym szlagierem, który do tej pory ukazał się w bardzo wielu wersjach, głównie dance czy nawet disco polo. Oto rumuński duet Morandi, o którym już prawie zapomnieliśmy, nagrał taką nietypową wersję. Czy się sprawdzi? Oceńcie sami!

 

 

 

 

Pewnie mało kto wie, że ten balangowy rosyjski szlagier „Kalinka” to utwór napisany już w 1860 roku przez Ivan Larionov. Nie sposób zliczyć wersji w jakich się ukazał. W Polsce najbardziej znaną taneczną wersję zrobiła grupa Zanoza i Alchemist Project (2008 odnowiona w 2017), w klimacie bliskim disco polo. Teraz mamy Morandi z najnowszą wersją.

 

 

O rumuńskim duecie Morandi prawie już zapomnieliśmy. Nic dziwnego. Od ich największego hitu „love me” minęło 14 lat. Może nieco mniej, bo w Polsce pojawił się pod koniec 2005 roku. Potem w 2007  popularni byli za sprawą „Angels (Love Is the Answer)”. Rok później podobał się „Save Me”. Było  jeszcze kilka innych singli, ale już bez takiej popularności, przynajmniej w Polsce. Panowie zaczęli do tego pracować osobno. Na przykład powstały singiel Andre Ola feat. Hèlene „Erase You!”, Mishelle ft. Randi czy potem Adam Adam. Było to dość dawno, bo w 2011 roku.


Teraz Randi (Andrei Ştefan Ropcea) i Marius Moga po dwóch latach pracy nad solowymi projektami ponownie połączyli siły jako Morandi. Ich najnowszy singiel „Kalinka” to sprawdzony hit! Tylko czy w tej wersji? Musicie już sprawdzić sami!

Morandi Kalinka 2018

W swojej muzyce zawsze staramy się o innowacje. „Kalinka” to początek nowej ery naszego projektu. Sample ze słynnej piosenki połączyliśmy ze świeżym disco bitem. Powstał bardzo interesujący miks, z angielskim, hiszpańskim oraz rosyjskim tekstem. Mam nadzieję, że efekt przypadnie Wam do gustu! – oznajmia Randi.

 

Marius Moga dodaje, że projekt Morandi zawsze był bliski jego sercu. – Wkrótce pojawi się również nasza EP-ka. Nie mogę doczekać się premiery! – mówi artysta.

Klip do odświeżonej wersji „Kalinki” powstał w Los Angeles oraz na pięknych pustyniach w stanie Nevada. Za reżyserię odpowiada Roman Burlaca.

Czy ta nowa wersja „Kalinka” przyjmie się u nas? Doprawdy trudno powiedzieć. Trzeba przetestować! Taka , można powiedzieć eksperymentalna wersja tego biesiadnego szlagieru będąca mieszanką r’n’b, reggae i dance to dość ryzykowny zabieg, ale i odważny. Z drugiej strony mamy już chyba dosyć wersji ciągle podobnych do siebie.

A więc przetestujcie to sami!

 

 

 

 

Morandi – Kalinka > serwisy cyfrowe

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze