nic nie moze wiecznie trwać refresh anna jantar

Ten polski przebój liczy sobie 44 już lata. W swojej długiej historii doczekał się wielu coverów. Dziś czas na ten inny, bo w klimacie house. Jego autorem jest Refresh.

 

“Nic nie może przecież wiecznie trwać” to piosenka , która była popularna czterdzieści lat temu nie tylko w radio, ale i na parkietach dyskotek. Po prostu jest to taneczny utwór w swojej oryginalnej wersji

 

Producenta znacie już z wielu produkcji, głównie coverów. Do tej pory tym najlepiej przyjętym coverem Refresh’a jest zdecydowanie “Every Breath You Take” , z repertuaru The Police.

Wydaje się, że tym razem też będzie ciepło przyjęty przez naszych DJ’ów. Są już tego pierwsze sygnały, bo ta nowa wersja jest już w Digital DJ Top 10.

 

Dla przypomnienia…

tym, którzy nie znają tej piosenki

Nic nie może przecież wiecznie trwać” to piosenka Anny Jantar z albumu “Anna Jantar ” wydanym w 1979 roku.

Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki, a kompozycji Romuald Lipko. Nagrań dokonano z Budką Suflera w styczniu 1979 roku, w jednym z lubelskich studiów. Utwór zaliczył na Liście przebojów Programu Trzeciego 12 miejsce (rok 1999) i wielu innych. Był popularny w naszych dyskotekach.

Słuchacze  wybraligo w jednym plebiscytów Studia Gama (audycja Pr. 1 Polskiego Radia) za najlepszą polską piosenkę roku 1979. Utwór znalazł się również w ścieżce dźwiękowej “Sex und Charakter”.

Doczekał się sporej ilości coverów. Wykonały go m.in. Natalia Kukulska (córka Anny Jantar), Doda, Natalia Lubrano, Maria Niklińska, Paulla, Kayah i Anna Rozmus. Dziś mamy wersję nieco inną.