Timmy Trumpet, Prezioso, 71 Digits - Three Little Birds, bob marley

“Trzy ptaszki” – brzmi sympatycznie, bo i sama melodia pochodząca z Karaibów 🌴 taka jest. Nie znacie jej? Nie szkodzi, bo jest okazja właśnie ją poznać.  Oto panowie: Timmy Trumpet, Prezioso i 71 Digits ją odświeżyli.

 

Zanim poznacie oryginał i historię “Three Little Birds” proponujemy jego współczesną wersję.

 

Trochę słychać tu goa dance, ale panowie nie przesadzili, bo w dalszej części wstawili reggae i dance. I tak to pomieszali. Jest przebojowo i chyba nie za słodko, choć to oczywiście może być kwestia gustu.

W robocie uczestniczyli – Australijczyk – Timmy Trumpet, Włoch – Prezioso i projekt producencki z Holandii – 71 Digits (m.in. Addy Van Der Zwan). Znając tego pierwszego przypuszczam, że to On jest pomysłodawcą tak zwariowanego pomysłu jak przeróbka hitu króla reggae.

A teraz pytanie:

Czy wolicie taki współczesny dance, czy może jednak reggae? Zobaczcie jaki fajne wideo.

 

? Three little birds ? to piosenka Boba Marleya i jego grupy The Wailers . Powstał w 1977 roku, ale wydano go jako singiel w 1980 roku.

Piosenka dotarła do Top 20 w Wielkiej Brytanii, osiągając miejsce 17. Jest to jedna z najpopularniejszych piosenek Marleya. Doczekała się wielu wersji innych artystów.

Pewien długoletni przyjaciel Marleya, który był obecny w czasie, gdy pisał piosenkę zdradził skąd się wziął tytuł:

  • ?Bob zainspirował się wieloma rzeczami wokół niego, obserwował życie. Pamiętam trzy małe ptaszki. były ładne ptaki, kanarki , które przylatywały pod parapet na Hope Road…”