oh! chuva-falamansa-cat-dealers

Piosenka pochodzi z drugiej strony globu ziemskiego, ale i u nas brzmi przebojowo. W Brazylii króluje coraz częściej nie tylko latino…Oto nasz New Music Friday typ: Oh! Chuva – Falamansa & Cat Dealers.

 

Już sam tytuł “Oh! Chuva” brzmi intrygująco. Okazuje się, ze to wcale nie jest nowa piosenka, bo liczy sobie ponad 20 lat. Nie znamy jej tutaj, bo pochodzi z daleka…. Coraz częściej przekonujemy się, że Brazylia to nie tylko Alok, Ownboss czy Dubdogz. 😻😻

 

“Oh!Chuva” brzmi dość egzotycznie, z powodu wokalu, który po chwili zaciekawia. Wszystko robi się jasne, gdy dowiadujemy się, że Falamansa to grupa z Brazylii działająca już 25 lat.

Z Brazylii pochodzi też duet Cat Dealers. U nas najbardziej znani z utworów “Gone Too Long” i “Sunshine”. “Oh! Chuva” to utwór powstały w 2001 roku. Dziś doczekał się przebojowej wersji tych producentów. ⭐⭐⭐⭐⭐

Dostępny jest jeszcze Santti remix.

Falamansa o sobie

Historia Falamansy zaczyna się w 1998 roku, ostatniego dnia 3. Festiwalu Muzycznego Mackenzie. Tato zdecydował się zgłosić piosenkę ?Asas?, ale nie miał jeszcze zespołu. Od tego czasu wraz z Dezinho, Alem?o i Valdirem stworzył FALAMANSA, która z ponad 20-letnią historią trwa w tej samej formacji do dziś.

FALAMANSA łączy w sobie charyzmę i radość młodego forró, nie zaniedbując przy tym korzeni tego brazylijskiego rytmu. Wśród wielkich hitów znajdują się: Xote dos Milagres, Xote da Alegria, Rindo ? Toa i Amigo Velho.