No Lights, Dastic, CMC$, Lola Audreys ft. Nile Rodgers, miami, major lazer remix

Dziś w naszej selekcji tygodnia premiery bardzo lekkie, a wykonawcy na ogół mało znani. Oto Dastic & CMC$, The Stickmen Project i wokalistka Grace Grundy, Gregor Salto & FIGHT CLVB ft. El Mayam, Billy Da Kid i Rasster ft. Brendan Cleary.

 

W naszym cyklu poświęconym muzyce house staramy się odkrywać mniej znanych producentów, którzy powinni was zaciekawić. Kolejność przypadkowa, bo na początek dawka “elektroniki”. Zapewne już przy pierwszym przesłuchaniu przekona was kawałek pt. “No lights”…

 

“No lights” [UM_ID/Universal Music] to współpraca dwóch holenderskich producentów i DJ’ów. Obaj już nie raz gościli na naszych łamach, bo robią ciekawa muzykę. To Dastic i CMC$. Bardzo ładnie “płynący” skoczny kawałek z melancholijnym wokalem.

Dodatkowo (nie wymieniony w opisie) na wokalu pojawia się Jaimes, który znany nam jest z utworu dla Hardway’a.

 

 

Motyw z tego utworu możecie kojarzyć, bo był hitem w 1993 roku. Firmowała go ekipa o nazwie Grace, w której najbardziej zwraca tu uwagę postać producenta. To słynny Paul Oakenfold.

Dziś “Not over yet” [Spinnin Records] odświeża w lekkim elektronicznym house brytyjska formacja The Stickmen Project i wokalistka Grace Grundy.

 

Zupełnie inny klimat ma ten premierowy kawałek. Wpisuje się on w aktualny trend w muzyce klubowej. Producenci biorą jakąś latynoską melodię i opakowują ją w beat house. Ta nazywa się “Lluvia en Colombia” [SPRS/Spinnin Records]. Ta świetna adaptacja salsy ma szanse wam się spodobać. Że to salsa przekonujemy się w środku utworu, kiedy zwalnia.

Jego producentami są Gregor van Offeren aka Gregor Salto i tajemniczy projekt DJ’ski FIGHT CLVB i na wokalu El Mayam.

 

Brzmi jak klasyczny french house, ale jego autor to pochodzący z północnego Londynu Billy Da Kid. W dodatku jego nowy utwór ?The Love I Lost? [TMRW Music] dociera do na s z Australii. Lekki, przyjemny dla ucha i nóżki kawałek vocal house.

Ten producent zwrócił na siebie uwagę w 2023 roku, będąc gwiazdą koncertów w Ministry of Sound w Londynie, Eden Ibiza i w całej Wielkiej Brytanii i Europie. Ma także na koncie  remiksy autorstwa Joela Corry (!).

Rozpoczynając swoją karierę jako DJ w bardzo młodym wieku 11 lat, nie minęło dużo czasu, zanim Billy został zaproszony do dostarczania miksów dla BBC Radio 1Xtra, Kiss FM UK, a ostatecznie Captial i Captial Dance, gdzie jest teraz oficjalnym DJ-em dla dwóch największe taneczne audycje radiowe w Wielkiej Brytanii w każdy weekend.

 

Na koniec coś bardzo lajtowego. Rasster to producent znany głównie z utworu “Sad”, zremiksowany przez Imanbeka. Jego nowy kawałek “My mind” [Soave Records] to bardzo klimatyczna melodia i wokal, którego wykonawca jest Brendan Cleary.