fidder roll up, milkshake max

W energetycznej muzyce EDM inaczej zwanej Big Room można przebierać. Producenci David Guetta x MORTEN & Roland Clark, Flamers & Bram Fidder ft. Enler, Aster, Blasterjaxx x Raven & Kreyn i Jeonghyeon & Pastello.

 

Producenci EDM nie skupiają się na jednym trendzie. Mamy Future rave, Trance, Progressive house, … itd… ale na początek dajmy szansę mniej znanym, jak np. Flamers & Bram Fidder

Nowa generacja

Ten kawałek ukazał się co prawda już trzy tygodnie temu, ale warto na niego zwrócić uwagę. „Roll up” (Hysteria Records/Spinnin) oparty jest na klasycznych oldschool’owych samplach, ale to tylko jeden z elementów. Słychać chwilami brzmienie złotych czasów „Love Parade” czyli niemieckiego electro house.

Stefano Catinari lepiej znany pod pseudonimem Flamers łączy siły z Bramem Fidderem – młodym producentem wyłonionym w ramach akcji „Spinnin talent Pool”.

Obydwu DJ-om nie są obce duże ilości streamów: Flamers ze swoim „Control” osiągnęło 300 000 streamów, a utwór Brama Fiddera „Eyes For You” zbliża się do pół miliona streamów!

Wokalnie towarzyszy im niejaki Enlery.

 

„Alive again” (Musical Freedom) to kolejna wspólna produkcja Davida Guetty, MORTENa i Rolanda Clark’a. Ostre brzmienia Future rave mają już swoich fanów i druga część „Alive

Ale nam się bardziej podoba taki trend tego gatunku.

Oto przykład spokojniejszej muzyki Future rave, którą kiedyś nazywaliśmy po prostu Trance. „Future love” (Sub Religion Records) to utwór bardzo rozbudowany, ale też zróżnicowany stylistycznie, co da się zauważyć w dalszej części utworu. Pod nazwą Aster ukrywa się producent Minwoong Choi, zapewne gdzieś z Azji.

 

Oto bardzo ciekawa produkcja pt. „Light”, z Hexagon. To właściwie ciekawostka, bo mamy okazje posłuchać progresywnego techno bass house prosto z Korei. Stamtąd pochodzi tych dwóch producentów.

Kim Jeonghyeon – możecie go znać z produkcji z Raven & Kreyn „You and I”. Pastello dopiero zaczyna.

 

„Rabbit hole” to klasyczny big roomowy progressive house, kiedyś bardzo popularny. Ale skoro tacy producenci wracają do tego być może znów wróci na klubowe „salony”. Brzmieniowo nie ma tu nic nowego, ale jest ogromna dawka energii, która powoduje, że publiczność ma wrażenie jakby była na szczycie wulkanu.

Ci pionierzy ze sceny EDM czyli Blasterjaxx (hom Jongkind i Idir Makhlaf mają 2,7 mln słuchaczy miesięcznie), jak i Raven & Kreyn (616 tys. słuchaczy miesięcznie) mają ogromną rzeszę słuchaczy co widać również na dużych festiwalowych eventach.