skylar grey nora, chris

Dziś przypominany i odświeżany utwór liczy sobie zaledwie 12 lat, ale niewątpliwie zalicza się do klasyki muzyki pop. To “Coming home”, który powstał w dwóch wersjach. Dlaczego tak? O tym piszemy niżej jak też o nowym odświeżeniu autorstwa duetu Nora & Chris.

 

 

Ten duet znamy przede wszystkim z utworu “Remedy”, z Drenchill, ale ostatnio bardzo się spodobał ich bass house’owy kawałek “One more time”, który dotarł nawet na Polish Dance Chart. Tym razem zabrali się za odświeżenie. To “Coming home” w wersji nr 2

 

Wersja ?Coming Home (Part II)? Skylar Grey (patrz niżej) to bardzo spokojny i klimatyczny utwór. Chris, który tu jest producentem po prostu bardzo trafnie, chwilami minimalistycznie, dodał tylko skoczny beat. Wokalnie pojawia się tu Indiiana (180 milionów streamów!), którą znamy z hitów Drenchill’a.

Nora & Chris zgromadzili już ponad 10 milionów streamów, 7 milionów wyświetleń na YouTubie i podbili liczne viralowe listy przebojów Spotify.

 

https://www.instagram.com/p/COVnupqiLat/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Oryginał

Po raz pierwszy ten refren pojawił się w “Coming Home” projektu “Diddy – Dirty Money” w 2010. Później jego autorka – Skylar Grey (Holly Brook Hafermann) – dopisała resztę tekstu i stworzyła w ten sposób “Coming Home. Part II”.

 

? Coming Home ? to piosenka rapera i producenta Diddy’ego i jego grupy Dirty Money. Z ich debiutanckiego albumu “Last Train to Paris” (2010).  Piosenka została napisana przez J. Cole’a , Jay-Z , Alex da Kid i Skylar Grey. Z kolei Kid i Jay-Z zajęli się produkcją. W piosence pojawia się także Grey użyczająca głosu w refrenie. Jay-Z i Kid podarowali piosenkę Diddy’emu do Last Train to Paris .

To utwór napisany biograficznie, inspirowany momentami z życia Diddy’ego, utratą bliskiego przyjaciela Notorious BIG.