Now, Mike & Laurent, justyna steczkowska

Muzyka Slap House powoli chyba przygasa, bo ile można… ale jak już pisaliśmy producenci mieszają te brzmienia z innymi. Napiszemy o tym w innym artykule. A tu, być może ostatni raz cztery wtbrane nowości gatunku: Duboss & EMDI, The Tschopp, Nexeri, Vigel & Nomeli i z polskim akcentem czyli Mike & Laurent, Justyna Steczkowska.

 

Po polsku… czyli po angielsku, bo Justyna Steczkowska śpiewa po angielsku. W utworze NOW wspiera przede wszystkim – jak pisze – swojego syna, który działa w duecie Mike & Laurent.

 

Utwór „Now” zwraca uwagę przede wszystkim na wokalny udział w nim Justyny Steczkowskiej. Tekst bardzo prosty, czy aby nie za prosty w refrenie? Trochę tu za dużo tego „na na na”. Pewnie jednak producenci wyszli z założenia, że tu Polska. Mimo wszystko, za dużo tego.

Produkcyjnie brakuje jeszcze jakości europejskiego brzmienia, ale przyklaskujemy wszelkim takim eksperymentom z artystami polskiej sceny pop.

Mike & Laurent to Michał Harasimiuk i Leon Myszkowski. Warszawski duet Dj-ów i producentów specjalizujących się w klimacie Bass House, choć tu na pewno bliżej im do Slap.

Piszą o sobie: Warszawski duet Dj-ów i producentów specjalizujących się w klimacie Bass House. Obecnie na swoim koncie mają współprace z Xoni Records gdzie wydali swoje pierwsze trzy single „Funky Beats” „Drill” oraz „Harder”.

  • Kochani mój syn razem ze swoim przyjacielem, z którym tworzą duet Mike & Laurent zrobili dla mnie „klubowy” kawałek. Nie w moim stylu, ale czego się nie robi z miłości do swoich dzieci. Mam nadzieję, że będziecie się przy nim dobrze bawić latem.

 

Enrique Dubois Chicharro – tak dokładnie nazywa się ten producent o pseudonimie Duboss. Znacie go bardzo dobrze z przeróbki „Voyage voyage„, a także z udziału w nagraniu Drenchill „Tocame„. Utwór „Remady” [Soave] ma prostą linię melodyczną i zgrabny aranż. EMDI to zdaje się producent z naszego kraju.

Wytwórnia z Rumunii Epic Tones od pewnego czasu dostarcza nam produkcje Slap House. Oto ta najnowsza. Producent The Tschopp wydał do tej pory cztery utwory. „Just Go” zwrócił naszą uwage przede wszystkim na wokal.

 

„Lost” [Soave] to standardowy przykład pomieszania melancholijnych klimatów z beatem House. Tak zrobiła trójka nieznanych nam producentów Nexeri, Vigel & Nomeli.

 

Slap House przygasa? Chyba jeszcze nie w Polsce.