papa zeus cant stop oh no

Papa Zeus – producent, który do tej pory nie zaskoczył niczym bardzo przebojowym, teraz zaskakuje nas oryginalnym podejściem do muzyki z lat 60-tych ub. wieku. Sampluje utwór grupy The Shangri Las.

 

Historia muzyki zawiera w sobie nieprzebrane skarby muzyczne. Potrzeba tylko znaleźć ten właściwy utwór. Tak stało się z “Rasputinem”, który nieznacznie zmieniony stał się światowym hitem. W przypadku utworu, który kiedyś nosił tytuł “Remember (Walking in the Sand)” , a teraz “Can’t stop (oh no)” mamy do czynienia z dużo kreatywniejsza robotą, a “robotnikiem” jest Papa Zeus.

Brytyjski producent zsamplował tylko fragment utworu “Rememeber (Walking in the Sand)”, ten najbardziej nośny i dołożył do niego to co obecnie najbardziej trendy czyli  Slap House’owy aranż, lekko go modyfikując, przez co nie brzmi to tuzinkowo. Ale to nie wszystko. Dopisał swoją bardzo nośną linię melodyczną i tekst, naszym zdaniem bardzo trafnie.

Producent nie jest debiutantem. Znamy go , od dwóch lat, z takich utworów jak “They Don’t Know Me”, “About You”, “See Nobody” czy “Run to You”.

O oryginale

Skale jego kreatywności można ocenić porównując “Can’t stop (Oh no)” do oryginału.

Shangri-Las to taki girls band (w tych latach nie używano takiej nazwy) śpiewający muzykę Pop, w latach 60-tych XX wieku. Pomiędzy 1964, a 1966 rokiem wylansowały kilka hitów takich jak: ? Remember (Walking in the Sand) ?, ? Give Him a Great Big Kiss ?, a zwłaszcza ? Leader of the Pack ?, który zajął pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych pod koniec 1964 roku.

papa zeus cant stop oh no? Remember (Walking in the Sand) ?, znany również jako ? Remember ?, to piosenka napisana przez niejakiego George’a ?Shadow? Morton ‘ a .

Morton zatrudnił do jego zaśpiewania grupę nastolatek z Queens , The Shangri-Las . Chciał dziewczyny tylko do nagrania dema. Producent powiedział, że przy nagrywaniu był słynny (później) Billy Joel. label Red Bird Records podpisał kontrakty z Morton’em i The Shangri-Las.

Według niektórych relacji oryginalna wersja miała prawie siedem minut. Aby dopasować się do formatu radiowego tamtych czasów, piosenka musiała zostać skrócona, ale zamiast ją edytować, Morton po prostu wyciszył ją po 2:10.

Piosenka znalazła się w pierwszej piątce przebojów w 1964 roku. Potem jeszcze kilku wykonawców ją nagrało, m.in. grupa Aerosmith (1979) i wykonawcy hip hopu.

 

Zobacz inne STARE / na / NOWO > Yeke Yeke

Zobacz inną wersję z “Oh no