dj raport summer jam cant take my eyes off you bright sparks deep chills lissat jackers revenge

Jesteśmy u progu lata i pojawiają się dyżurne wakacyjne brzmienia lub konkretne hity. Jednym z nich jest “Summer Jam”, o którym jeszcze nie pisaliśmy w szczegółach. Drugim jest “Can’t take my eyes off You” – o nim pisaliśmy nawet dwa tygodnie temu. Oto ich historie i porównanie oryginałów z nowymi wersjami.

 

 

 

 

 

“Summer Jam” to taki międzynarodowy wakacyjny klasyk. Podobnie jak “Can’t take my eyes off You”. Właśnie dotarła do nas wersja tego pierwszego z udziałem bardzo znanej wokalistki Bright Sparks i mało u nas znanego producenta Deep Chills. To Gianmaria Sanna – pochodzi z Włoch, a dokładnie z Mediolanu. Znamy go właściwie z jednej produkcji “Ain’t no sunshine” firmowanej przez Simioli & Provenzano Ft. Scarlet. Bright Sparks to już czołowa klubowa wokalistka na świecie. Jej kariera zaiskrzyła dzięki “On my way” dla Tiesto. Pojawiła się także w utworze C-BooL.

“Summer Jam” 2020 to całkiem spokojna, zwrotki są  spokojniejsze, ale już reszta bardziej podkręcona. Może nie oryginalny, ale bardzo charakterystyczny lite motyw oparty na basie.

Porównajmy to do oryginału, a właściwie do oryginałów.

?Summer Jam? to kawałek niemieckiej grupy tanecznej The Underdog Project. Został wydany 24 lipca 2000 roku. Jest to pierwszy singiel z ich albumu “It Doesn’t Matter”. Został uznana za wielkim hitem w Europie. Był m.in. numerem jeden na obu listach w Belgii i Holandii. Następnie singiel został wyemitowany w niektórych z najpopularniejszych stacji radiowych w USA, takich jak WPOW w Miami i WKTU w Nowym Jorku. Piosenka została wydana w Wielkiej Brytanii w 2001 roku, a ponownie wydana jako ?Summer Jam 2003? w 2003 roku.

The Underdog Project ma czterech członków: Vic Krishna (wokal), Craig Smart (wokal), DJ Frank (remiksy) i AJ Duncan (klawisze).

I tu ciekawostka; zawiera próbki oryginalnego hitu z 1997 roku ?Fiesta? The Sunclub. Porównajcie!

 

 

 

“Can’t take my eyes off You” to cały czas popularny na całym świecie hit i przerabiany dość często. Ostatnio przez Surf Mesa feat. Emilee jako “Breaking me”. Teraz dotarła do nas wersja house lubianej u nas ekipy producenckiej Lissat i Jackers Revenge. Specjalizują się od dawna w przeróbkach klasyków. Przypomnijmy “Voulez Vous” ABBA.

 

 

?Can’t Take My Eyes Off You? to piosenka z 1967 roku napisana przez Boba Crewe i Boba Gaudio. Został nagrany jako singiel przez Frankie Valli. Piosenka była jednym z jego największych hitów, zdobywając złotą płytę i osiągając 2. miejsce na liście Billboard Hot 100 przez tydzień, utknąwszy za ?Windy? Stowarzyszenia. Gaudio był kolegą z zespołu Valli w Four Seasons.

 

?Can’t Take My Eyes Off You? zostało nagrane w wielu innych wersjach i aranżacjach, z których wiele znalazło się na listach przebojów w różnych krajach. Popularna była wersja disco Glorii Gaynor. Piosenka jest podstawą telewizyjnych i filmowych ścieżek dźwiękowych, a nawet pojawia się w fabule niektórych filmów, na przykład gdy bohaterowie śpiewają lub aranżują własną wersję piosenki. Wersja Valli była również używana przez NASA jako piosenka pobudkowa podczas misji promu kosmicznego STS-126, aby uczcić rocznicę astronauty Christophera Fergusona, jednego z członków załogi misji.

 

Zobacz inne STARE > NOWE