Podsumowanie Lipca 2017

Po raz kolejny siadając przed komputerem z myślą napisanie kilku słów do czytelników DJ Raport uświadomiłem sobie, że czas przestał mieć jakąkolwiek wartość – przecież dopiero co zaczynaliśmy wakacje, a właściwie jesteśmy już na ich półmetku.

Ale mimo, że zbliżamy się do końca lipca to nie oznacza końca muzycznych niespodzianek – bo na dniach startuje kolejny, 22. już, Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie. To jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce, która na dwa dni zmienia tą mazurską miejscowość w stolicę muzyki disco polo & dance.
Tradycyjnie – jak co roku – wydarzenie to przyciąga fanów gatunku, a na scenie pojawia się cała plejada topowych zespołów, a także debiutantów, którzy mają niepowtarzalną możliwość wystąpienia przed kilkutysięczną publicznością.
Gdybym chciał przytoczyć chociaż część grup muzycznych, które w dniach 28 i 29 lipca wystąpią na festiwalowej scenie to zabrakłoby miejsca na inne ciekawostki – dlatego zachęcamy Was do śledzenie informacji na stronie festiwalu na FB.

Czas wspomnieć o minionych wydarzeniach – z których najważniejszym był oczywiście Disco Hit Festival w Kobylnicy.
W trakcie szalonej nocy na scenie pojawiło się wiele zespołów – a jeden z nich, czyli Piękni i Młodzi obchodzili swoje kolejne urodziny. To oni także zgarnęli statuetkę za Hit Lata 2017, którym został wybrany głosami widzów utwór „Tak już bez Ciebie”.

Po zeszłorocznych problemach z pogodą – w tym roku Matka Natura była łaskawa – i można było bawić się przy największych tanecznych hitach do późnych godzin nocnych.
Sam Festival jak zwykle na najwyższym poziomie pod każdym względem – muzycznie zaspokojona gusta zarówno „ortodoksów”, którzy kochają muzykę rodem z lat 90-tych (m.in. dzięki występom takich gwiazd jak Skaner czy Marcin Siegieńczuk, który wykonał swoje topowe „Ciało do ciała” w zupełnie nowej aranżacji), jak również tych, którzy preferują polski dance i utwory o bardziej klubowym charakterze.

Na temat wydarzeń można by jeszcze długo – ale czas zerknąć także na muzyczne premiery z ostatniego okresu – a tych mimo wytężonego okresu koncertowego – jest całkiem sporo.
Wśród tych, po które najchętniej sięgali nasi DJ-e należy wymienić w pierwszej kolejności premierowy numer od CAMASUTRY. „Porwij mnie” to sprytne połącznie klubowego aranżu od Toca Bass z zmysłowo wyśpiewanym przez Małgosie tekstem.

Kolejnym nagraniem, które przypadło do gustu naszym członkom to propozycja od GESKA i formacji D-BOMB, którzy wybrali się na „Wakacje w Stegnie” – jak widać połącznie młodości z doświadczeniem to dobry sposób na utwór, który śmiało może powalczyć o tytuł najlepszej letniej produkcji.
Na okres urlopowy nie zawiedli także inni – JORRGUS zaprezentował długo zapowiadaną „Monikę”, a chłopaki z VEEGAS próbują podrywu na prezenty w swoim utworze „Dam Ci króliczka”. MEGUSTAR natomiast zaprasza wszystkich fanów na „Banię”, trio BASTA & LOOKS & YZZY opowiada w swojej ostatniej produkcji o „Dziewczynie jak bomba”, a Marek z zespołu EFFECT zdradza jak żyje prawdziwy „Książe”.
Na wakacje ożył dinozaur sceny dance – czyli NORBI, który wraz ze znanym aktorek Robertem ROZMUSEM nagrali letni, lekko humorystyczny numer „Materacci”.

Największe jednak zamieszanie to dzieło grupy PLAYBOYS, którzy na potrzeby jubileuszu 15-lecia pracy artystycznej kolegów z zespołu CLIVER przygotowali odświeżenie jednego z ich hitów.
„Chodź kochanie” w wersji Kuby i chłopaków w kilka dni zdominowało listę najchętniej pobieranych polskich utworów, a także szybko trafił do klubów i nadmorskich dyskotek, gdzie doskonale sprawdził się na parkietach.

Tradycyjnie również chcielibyśmy wyróżnić kilku młodych wykonawców – którzy co prawda nie są już debiutantami. A mianowicie mam na myśli zespół VICE VERSA i LAMARO.
Obie formacje są młode stażem, a popularność ich utworów jest naprawdę zaskakująca. Za sukcesem tych pierwszych bez wątpienia stoi doświadczenie Roberta Balcerzaka, znanego producenta, który jest współtwórcą projektu Vice Versa. Ich najnowszy numer „Bum bum” to połączenie zabawnego tekstu z aranżem, utrzymany w stylu dance.
Natomiast grupa LAMARO dała nam się poznać jako ekipa, która lubuje się w klimatach muzyki euro dance – i nie inaczej jest w przypadku ich ostatniej produkcji, czyli „Gwiazdy”. Sprytne połącznie muzyki tanecznej z rytmem reggae sprawia, że jest to doskonała propozycja na słoneczne dni. Jak pokazują statystyki, nasi DJ podzielają chyba ten pogląd, bo wielu z nich pobrało ten numer z naszego serwisu.

Na zakończenie zachęcam Was do śledzenia naszego Facebook’a – DJ Promotion DISCO DANCE, który właśnie przekroczył 10 tys. Polubieni, a gdzie na bieżąco znajdziecie informacje z nowościami w serwisie, premierami utworów, nasze listy DJ TOP50 i single polecane do grania.