Polecamy film > Dalida. Skazana na miłość
dystryb Best Film

Od czasu do czasu oprócz muzyki polecamy Wam film muzyczny. Dużo ich nie ma, przynajmniej takich poświęconych muzyce dance, dlatego gdy pojawi się taki, zwracamy na niego uwagę. Tym razem polecamy film > Dalida. Skazana na miłość.

 

Dalida to wokalistka, która głównie w latach 70-tych była bardzo popularna w Europie, w USA , ale też w Polsce.  W naszym kraju była już popularna i gościła w latach 60-tych. Zobacz koniecznie film Dalidy.

Polecamy film > Dalida. Skazana na miłość
dystryb Best Film

Podczas kariery nagrała 500 piosenek po francusku, z których 200 zostało przetłumaczonych na włoski, a 300 na inne języki (nagrywała w 8 językach ? francuskim, włoskim, hiszpańskim, flamandzkim, niemieckim, angielskim, hebrajskim i arabskim).

Sprzedała ponad 170 milionów nagrań na całym świecie, zdobywając 70 złotych płyt. W roku 1974 jej przeboje zostały nagrodzone Oscarem za Światowy Sukces Piosenkarski oraz platynową płytą w krajach Beneluksu. Przez cały rok 1974 piosenki Dalidy były numerem 1 na listach dwunastu różnych krajów: w dziewięciu krajach rekordy bił ?Gigi l?amoroso?, w trzech innych ?Il venait d?avoir dix-huit ans?. Jako pierwsza, piosenką ?J?attendrai? z 1976, wylansowała we Francji styl disco. Ta piosenka była też popularna w polskich dyskotekach.

 

Tuż przed 85. rocznicą urodzin tej piosenkarki Dalidy, CANAL+ zaprasza na film biograficzny o jej życiu. “Dalida. Skazana na miłość” to zachwycająca opowieść o życiu pełnym wzlotów i upadków.

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, jednak przeciwnie było w jej w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.
Karierę Dalidy można podzielić na dwa etapy. Kiedy śpiewała typową piosenke pop (lata 60) oraz disco (lata 70). Warto obejrzeć ten film, bo znajdziecie w nim kilka super hitów, które do tej pory są warte do zagrania, choćby na weselu, ale nie tylko. Takie utwory jak “Parole, Parole” to po prostu ponadczasowe hity.
Zobaczcie polską wersje tego przeboju:

Zobacz najbliższe terminy i gdzie można zobaczyć ten film

Zobacz inny hit z lamtych czasów.  TI AMO