DON'T KILL MY VIBE Jubel

Tych dwóch facetów poznaliśmy osobiście i wydawało by się , że wiadomo czego można by się po nich spodziewać. Tymczasem ten duet ze Szwecji “poszedł” bardziej tanecznie w “Don’t kill my vibe”, co postaram się pokazać.

 

“”Weekend Vibe”, ale przede wszystkim “Dancing in the moonlight” – to wizytówki Jubel. Posłuchajcie “Don’t kill my vibe”, bo jest naprawdę wesoły. 🙂🙂🙂🙂

 

Dlaczego panowie “poszli bardziej tanecznie”? Bo Sebastian i Victor przyzwyczaili nas do tanecznych rytmów, ale jednak bardzo klimatycznych. Przecież, nie bez powodu używają w swoich tytułach słowa “vibe” , dosłownie “wibracja”, które kojarzy nam się jednak z czymś lżejszym niż mocniejszym. Przynajmniej w muzyce.

Tymczasem w “Don’t Kill My Vibe” Jubel nie tylko poszli w stylistykę “funky”, ale nawet na basie trochę podkręcili mocy. Stopa jest po prostu bardziej dynamiczna. Ale sama piosenka jest po prostu bardzo wesoła i łatwo wpadająca w ucho.

Daję spore szanse temu kawałkowi na parkietach, bo przypomina mi się “Lottery” – utrzymana w podobnym klimacie aranżacyjnym. Popularność zdobyłą nie tylko w radio , ale i na danceflorze.

“Don’t Kill My Vibe” to przedsmak nadchodzącej EP-ki “Daydreamin'”, która ukaże się jesienią. Ale zaraz…. czy to

odświeżenie? Jak najbardziej. 

wyjaśniają to sami producenci:

– Zawsze uwielbialiśmy “Gettin’ Jiggy Wit It” i zaczęliśmy śpiewać refren w naszym utworze, pasował idealnie! Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że Will z kolei zaczerpnął go z amerykańskiej piosenki z lat 70. zespołu The Bar-Kays. Po roku poszukiwań udało nam się dotrzeć do ich spadkobierców, którzy pokochali naszą wersję i dali nam szansę nadać jej nowe życie! Ściągnęliśmy wszystkie dzieciaki z ulicy i ponownie nagraliśmy refren, co zaowocowało “Don’t Kill My Vibe”.

I tu dochodzimy do sedna. Oto utwór, o którym mówią:

Co prawda coś tu się nie zgadza ze wspomnianym The Bar Keys. Oto co ja wiem na ten temat, bo grałem ten utwór – dawno temu jako DJ.

Will Smith nagrał “Gettin’ Jiggy Wit It” w 1997 roku. W utworze wykorzystano fragment utworu grupy disco – Sister Sledge ? He’s the Greatest Dancer ? (1979). Z kolei  ?Mama-uh, mama-uh, mama come less? jest nawiązaniem do piosenki ? Soul Makossa ? Manu Dibango , ale konkretnie do bardziej znanej wersji zaadaptowanej przez Michaela Jacksona w ostatnim moście.

Brawo Jubel ! 🙂🙂👍👍😉😉